Bikesharingová služba ofo bude do konce roku dostupná ve dvaceti zemích. Prostřednictvím více než dvaceti miliónů kol

Do konce letošního roku bude bikesharingová společnost ofo celosvětově provozovat přes dvacet miliónů kol. Vstoupí také do dalších dvou zemí. Na začátku roku 2018 bude její služba dostupná ve dvaceti státech a dvou stovkách měst. ofo tímto krokem posílí svou pozici globálně největšího provozovatele bezstanicového systému sdílení kol.

2017-10-27 10_34_43-ofo hlavní stránka

V současné chvíli mohou zájemci využívat kola ofo v Číně, Singapuru, Nizozemí, Rakousku, Maďarsku, Španělsku, Portugalsku, Rusku, Malajsii, Japonsku, Velké Británii, USA, Kazachstánu, Thajsku, Itálii, Austrálii, Izraeli a České republice.

“Jsme pyšní na to, že se nám na konci letošního roku podaří dosáhnout hranice dvaceti zemí, ve kterých budeme aktivní. Během příštího roku se zaměříme na další expanzi, která nám pomůže nadále posílit pozici světově největšího poskytovatele bikesharingových služeb,” doplňuje Fred Dong, který zodpovídá za expanzi společnosti ofo do Evropy.

V Česku začala žlutá kola ofo jezdit v polovině října. Prozatím fungují v pilotním bezplatném režimu na Praze 7. V příštím roce se ale díky velkému zájmu Pražanů pravděpodobně rozšíří i do dalších městských částí. Pro využití ofo kol v Česku i kdekoliv jinde na světě je možné použít jednu aplikaci, která umožní kolo najít, odemknout i zamknout. Bezstanicový systém výrazně zjednodušuje použití. Celosvětově použitelná aplikace pak umožní výpůjčku kola i zaplacení jízdy v kterémkoliv městě, v němž ofo své služby nabízí.

O společnosti ofo

ofo bylo založeno v roce 2014. Od té doby spojilo přes 10 milionů kol s 200 miliony uživatelů po celém světě. Vytváří 25 milionů transakcí denně a celkově poskytlo více než 4 miliardy jízd.

Uživatelé jen od dubna do června 2017 celkově najezdili přes 1.2 miliardy kilometrů, ušetřili 84 milionů litrů paliva a 256 tisíc tun oxidu uhličitého.

ofo se v dubnu 2017 spojilo s Rozvojovým programem Organizace spojených národů, aby dosáhlo Globálních udržitelných cílů a v srpnu 2017 uzavřelo partnerství s Nadací Clary Lionel, za níž stojí Rihanna. Společně s ní ofo usiluje o zlepšení života dívek v Malawi tím, že jim poskytuje darem kola, která potřebují pro bezpečnou cestu do školy.

ofo v červenci tohoto roku získalo 700 milionů dolarů v investici, na níž se podílela Alibaba, Hony Capital a CITIC Private Equity.