Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA kupuje legendu řádkové inzerce, společnost ANNONCE

Praha, 12. prosince 2017 – Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA („VLM“) dnes koupilo společnost ANNONCE, která jako jediná na českém trhu úspěšně kombinuje řádkovou inzerci jak v tištěném vydání, tak na internetu. Tato akvizice by měla výrazně posílit ambice vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA na trhu řádkové inzerce (tzv. classifieds).

„Od nákupu si slibujeme vedle stovek tisíc loajálních uživatelů především know-how 27-mi let úspěšného fungování ANNONCE. Na poli classifieds inzerce ji považujeme za velmi hodnotnou značku,“ říká o transakci Vít Nantl, člen představenstva VLM.

ANNONCE má kolem 400 tisíc reálných uživatelů měsíčně, vydává 4x týdně inzertní noviny a je silná v segmentech práce, auto-moto a reality. Úspěšná je ale i v inzerování domácích mazlíčků a seznamky. Díky zdárné transformaci produktu generuje ANNONCE většinu svých příjmů z online aktivit.

Pro VLM jde o další krok v rozšiřování classifieds segmentů. Řádková inzerce je důležitým prvkem v tištěných regionálních Denících a na internetu je VLM velmi silná v sektoru aut díky webům Cars.cz a Tipcars.cz.

Ředitelkou společnosti zůstává i nadále Lenka Černá. „Jsem velmi ráda, že ANNONCE dostává tak silného partnera. Věřím, že společné synergie a sdílení know-how povedou k úspěšným projektům a VLTAVA LABE MEDIA se stane jedním z nejsilnějších hráčů v oboru classifieds,“ dodává Černá.

 

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 16,1 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkář TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz a www.automix.cz.