Univerzitní kamery umožňují flexibilní vzdělávání

Univerzita v městečku Huddersfield na severu Anglie si vybrala na obnovení audiovizuální techniky kampusu společnost Roche AV, která provedla montáž dálkově ovládaných kamer a laserových projektorů Panasonic.

Se snahou univerzit nabídnout studentům příležitost učit se, kdy chtějí, hledat různé způsoby učení a opakování před zkouškami nebo mít možnost vrátit se k některým částem přednášek, které neviděli, se systémy záznamu přednášek v posledních letech těší narůstající popularitě.

Dálkově ovládaná kamera AW-HE2 společnosti Panasonic je ústředním prvkem vylepšení na univerzitě v Huddersfieldu. Kompaktní kamera byla jako součást obnovení audiovizuální techniky nainstalována společně s 3 000lumenovými projektory Panasonic PT-RZ370 a také ovládacím systémem Extron, díky kterému nejsou potřeba dálkové ovladače.

Výsledkem je, že univerzita může nyní studentům nabídnout alternativní způsob vzdělávání díky možnosti opakovaně se podívat na přednášku a poslechnout si ji, což jim umožňuje udělat si důkladné poznámky a ověřit si porozumění tématu. V rámci tohoto rozsáhlého projektu bylo na celé univerzitě nainstalováno 112 kamer AW-HE2 a 37 projektorů PT-RZ370.

Univerzitu inspirovala k investici do záznamu přednášek návštěva prorektora na jiné univerzitě, kde viděl studenty, kteří již měli možnost využívat přehrávání předchozích přednášek a seminářů. S přihlédnutím k rozvoji v posledních letech, a to také v budově Oastler na okraji kampusu, nastala správná doba na vylepšení techniky.

Technologie společnosti Panasonic měla největší dopad na ekonomickou fakultu, kde každá místnost na všech čtyřech podlažích budovy v hodnotě 17 mil.  prošla vylepšením audiovizuálního systému. Nové vybavení pomůže snížit náklady na údržbu na univerzitě, protože odolná laserová technologie SOLID SHINE v projektoru PT-RZ370 umožňuje 20 000 hodin bezúdržbového provozu, přičemž barvy a jas výrazně předčí projektory s konvenčními lampami.

Funkce projektoru pro sledování na denním světle zajišťuje čistý obraz i v jasně osvětleném prostředí učebny nebo posluchárny. Vestavěný senzor měří hodnoty okolního světla a automaticky upravuje úrovně barev a jasu, aby nebylo potřeba vypínat okolní světla. Díky okamžitému zapnutí a vypnutí mohou přednášky začít bez zbytečného čekání.

„Většina kamer je připojena přímo na stropě, ale na některých místech na univerzitě jsme měli s montáží kamer potíže,“ řekl David Evans, account manažer technické podpory ve společnosti Roche AV, která audiovizuální řešení instalovala. „Široké zorné pole čočky kamery nám umožňuje nahrávat celou šířku obrazu z různých pozic,“ dodává Evans.

Fotografie zde: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/38984447211/sizes/l

Bližší informace o audiovizuálním řešení naleznete na stránce http://business.panasonic.co.uk/professional-camera/case-studies-in-action/putting-engaging-learning-on-the-record-at-huddersfield

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy