Nové bezdrátové přístupové body Zyxel řeší problémy s druhou generací standardu 11ac

Praha, 19. 1. 2018 – Společnost Zyxel Communications představila tři nové bezdrátové přístupové body NWA1123-AC HD, NWA5123-AC HD a WAC6303D-S, které jsou kompatibilní s druhou generací (Wave 2) standardu 802.11ac a plní nároky moderních WiFi sítí tohoto standardu. Zatímco úvodní modely druhé generace tohoto standardu nedosahovaly nárůstu výkonu, který nastal při přechodu z normy 802.11n na první generaci 802.11ac, představené novinky již plně využívají potenciál bezdrátových sítí druhé generace standardu 802.11ac.

Ne všechny přístupové body druhé generace standardu 11ac jsou stejné. Ačkoliv druhá generace standardu 11ac byla příslibem vyšší rychlosti a lepšího výkonu pro více uživatelů (MU-MIMO), neobešla se bez technických problémů. Jedním z nich bylo to, že technologii MU-MIMO šlo jen stěží využívat bez zpomalení přenosu dat. Pokud není důsledně potlačeno rušení, v případě nového standardu hrozí celkový pokles výkonu sítě způsobený klienty, kteří nejsou kompatibilní s technologií MU-MIMO.

Novinky značky Zyxel jsou proto vybaveny technologií beamforming nové generace, která umožňuje vyšší rychlost přenosu dat pro všechny stávající klienty bez ohledu na to, jestli podporují řešení MU-MIMO. Tato zařízení fungují na principu RF First, který pro zajištění maximálního pokrytí a vyšší přenosové rychlosti optimalizuje rádiové frekvence v celém hardwaru.

Atraktivní design nových přístupových bodů Zyxel dokonale zapadne do moderních pracovišť.

Využívejte výhody nového standardu

Rostoucí počet uživatelských zařízení na pracovištích klade na firemní sítě stále vyšší nároky. Tuto situaci a zahuštěnost síťového prostředí řeší nové přístupové body druhé generace standardu 11ac, které jsou schopny rychlejší souběžné komunikace s velkým počtem připojených zařízení bez ohledu na jejich kompatibilitu s technologií MU-MIMO. Výsledkem je nejen celkově lepší výkon sítě, ale také kvalitnější služba uživatelům, a to zejména v případě připojení velkého počtu zařízení.

Konec problémů s rušením

Přístupové body druhé generace standardu 11ac mají integrované filtry pro minimalizaci rušení z 3G/4G mobilních sítí. Model WAC6303D-S je navíc vybaven chytrou anténou, která spolehlivě eliminuje rušení WiFi ve stejném kanálu, k němuž dochází v prostředích s velkou hustotou provozu.

„Přístupové body druhé generace standardu 11ac tvoří přibližně 60% celkových prodejů firemních přístupových bodů,“ uvádí Martin Bratičák, Head of CEE Zyxel. „Naše řešení je určeno pro širokou paletu vertikálních trhů, přičemž pevně věříme, že urychlí zavádění této technologie v malých a středních společnostech, hotelnictví a ve vzdělávacích institucích.“

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.

Reklamy