Cleverlance testuje IT systémy českého T-Mobilu

Praha, 25. ledna 2018 – Česká technologická společnost Cleverlance vyhrála na přelomu října a listopadu 2017 výběrové řízení mobilního operátora T-Mobile Czech Republic a.s. na testování IT systémů, které operátor využívá. Cleverlance tak bude testovat přes 100 IT systémů využívaných operátorem jak pro vnitřní, tak vnější provoz.

2017-10-30 17_57_13-Cleverlance

Společnost Cleverlance přebírá portfolio IT systémů do své správy od prosince 2017 do konce ledna 2018 a na samotném uskutečnění předávky se podílí několik desítek QA specialistů. Cleverlance uskutečňuje zakázku T-Mobilu na základě již několikrát úspěšně aplikované firemní metodiky pro testování vývoje systémů ve velkých technologických firmách.

“Otestovat vyvíjený produkt respektive navrhnout testovací scénáře a strategii, je věc v IT oboru poměrně běžná. Jenže když se jedná o skupinu projektů a celkový rozvoj všech IT systémů, kde je navíc spousta dílčích řešení dodávaných různými subdodavateli, je třeba pohlídat všechno, což bývá velmi složité.” říká Application Development director v Cleverlance Martin Paták.  

Tým Cleverlance zastřešuje v rámci služby TaaS (Testing as a Service) veškeré aktivity související s testováním. Sestaví  testerský tým, definuje a implementuje testovací procesy a řídí i kontroluje, aby testování proběhlo podle těchto procesů. Účastní se všech aktivit v průběhu projektu, aby se sladilo očekávání zadavatelů s technickým řešením.

“Integrační testování patří v oblasti QA k nejsložitějším disciplínám. Pohybujeme se v samotném jádru mnoha systémů mobilního operátora a je třeba se zaměřit na přesnost v každém detailu. Cílem je dosáhnout konzistence velmi různorodých systémů, musíme si v mnoha krocích ověřit, že spolu dokáží bezchybně pracovat.” dodává Michael Čakrt, vedoucí testingu v Cleverlance.

O Cleverlance:

Cleverlance Group je skupina českých IT společností s mezinárodní působností poskytující konzultace, řešení a služby zejména v oblastech financí, telekomunikací, utilit a veřejné správy. Do skupiny patří společnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT a Cleverlance H2B. Cleverlance vznikla v roce 2000 jako ryze česká IT firma, která se specializovala na technologii J2EE a již v roce 2003 se etablovala jako největší dodavatel řešení na této platformě v ČR a SR. Tak jak firma reagovala na technologické změny i obchodní trendy, přidávala do svého portfolia průběžně nové technologie, řešení, kompetence a specifické know-how. Díky tomu se několikrát po sobě Cleverlance stala nejúspěšnějším českým poskytovatelem softwaru podle žebříčku „Technology Fast 50“ v regionu střední Evropy. Prestižním magazínem Inside byla vyhodnocena jako nejrychleji rostoucí česká vývojářská společnost.    

 

Reklamy