Dvacet let od Nagana: Ve studiu iDNES.cz na hokejový turnaj století zavzpomínají Hašek, Ručinský nebo pilot armádního speciálu

Žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejový turnaj na olympijských hrách v Naganu před dvaceti lety. Tehdy, 22. února 1998, naši hokejisté pod vedením Ivana Hlinky ve finále porazili Rusko a přivezli domů zlaté medaile. Zpravodajský portál iDNES.cz při této příležitosti připravil speciál s několika pamětníky. „Hokejový turnaj století“ začne vysílat ve čtvrtek 22. února od 12:30 hodin.

Pozvání přijali bývalí hokejisté Dominik Hašek a Martin Ručinský. Novináři Ivan Hamšík a Zdeněk Šustr, kteří v roce 1998 zažili finálový zápas přímo v Naganu. A ve studiu zavzpomíná i bývalá první dáma Dagmar Havlová nebo Petr Jirmus, který pilotoval armádní speciál s hokejisty na cestě do Prahy.

„Pořad bude plný veselých vzpomínek, i těch, které dosud nezazněly. Diváci se dozvědí například, kteří hráči mohli trenéru Hlinkovi tykat, jaké faxy hokejistům chodily a kde všude je četli, jestli už měli mobilní telefony nebo proč je musel kapitán letadla uklidňovat při pověstném letu do Prahy,“ přibližuje moderátor pořadu Martin Moravec a dodává: „Zajímavé je i vzpomínání Dagmar Havlové na to, jak s manželem vítali hokejisty doma na zahradě.“

V rámci speciálu se iDNES.cz spojí také s Kateřinou Neumannovou, běžkyní na lyžích a držitelkou stříbra a bronzu z Nagana, která je momentálně v Pchjongčchangu, dějišti letošních Zimních olympijských her.

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA

 

Multimediální skupina MAFRA patří k nejsilnějším mediálním společnostem v České republice. Je zastoupena všemi mediatypy – printem, on-linem, TV a rozhlasem. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net, magazín o běhání RunGo.cz a realitní web reality.idnes.cz. Do skupiny dále patří  zábavný videoportál Playtvák.cz, hudební stanice Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka, unikátní projekt Dárkomat, který nabízí dárkové karty atraktivních a oblíbených značek a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě. Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společnostmi ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing a Ledmultimedia. MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. Na Slovensku je portfolio skupiny zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. Nedílnou součástí mediální skupiny MAFRA jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

_

Reklamy