Zapněte si 5G: Ericsson dokončil 5G Platformu pro operátory

  • Ericsson představuje komerční 5G software pro rádiové a páteřní sítě, který operátorům umožní spustit 5G už koncem tohoto roku
  • Zároveň rozšiřuje svoji nabídku technologie Distributed Cloud určenou pro optimalizaci aplikací napříč různými místy, čímž se snižuje latence a zvyšuje bezpečnost a odolnost aplikací využívajících 5G
  • Rozšiřuje také portfolio rádiové technologie a podporuje plynulý přechod ze 4G na 5G

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) dokončuje připravenost operátorů na 5G rozšířením své 5G Platformy o nové řešení pro rádiovou a páteřní síť.

Společnost v těchto dnech uvádí na trh komerční software pro 5G Radio Access Network (RAN), který vychází z nedávno schváleného standardu 3GPP 5G New Radio (NR). Zároveň také představuje novou kategorii produktů pro rádiovou technologii s názvem street Macro. Jedná se o nový typ vysílačů, které řeší potřebu operátorů růst ve městech s omezeným počtem dostupných vysílacích bodů.

Ericsson rozšiřuje svoji nabídku 5G Core System o nové možnosti podpory technologie 5G NR a rozšiřuje také řešení Distributed Cloud, aby využil příležitostí, které přinese spuštění 5G sítí.  

Svou 5G Platformu Ericsson představil v únoru 2017 a doplnil ji v září téhož roku. Skládá se z 5G jádra, rádiových a přenosových portfolií společně s OSS/BSS, síťových služeb a zabezpečení.

Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a ředitel pro síťové služby ve společnosti Ericsson, říká: „Operátoři, kteří chtějí zavést technologii 5G mezi prvními, mají už tento rok k dispozici to nejdůležitější pro její spuštění. S naší rozšířenou platformou získají jak efektivnější sítě, tak příležitost pro vytváření nových zdrojů příjmů v souvislosti s tím, jak spotřebitelé a společnosti začnou tuto technologii používat.“

Giovanni Ferigo, ředitel pro technologie ve společnosti TIM, říká: „Ericsson umožňuje naše 5G inovativní aktivity probíhající hned v několika městech v Itálii. V prosinci minulého roku, a to je italské prvenství, jsme v Turíně společně aktivovali 5G NR buňku ve frekvencích mmW a dosáhli jsme rychlost více než 20 Gb/s. Těšíme se na testování nových řešení od společnosti Ericsson, které přispějí k vyřešení široké škály případů, na kterých pracujeme.“

Tchung-sü Čang, ředitel Výzkumného institutu China Mobile Research, říká: „Plánovaná síť společnosti China Mobile s názvem NovoNet bude vybudovaná na vícevrstvé technologii Telecom Integrated Cloud (TIC). Řešení Ericsson Distributed Cloud bylo sladěno s platformou TIC s cílem vytvořit jednotné cloudové řešení pro rychlé inovace aplikací, využívající plnou koordinaci, automatizaci a umožňující používání více cloudů.“

5G software umožňuje nejrychlejším na trhu spustit 5G

Software společnosti Ericsson pro 5G rádiovou síť, který bude k dispozici ve čtvrtém kvartálu 2018, poskytuje vícepásmovou podporu pro globální nasazení. Umožní provozovatelům využívat nové frekvenční spektrum, jakmile bude dostupné.

Software pro 5G rádiovou síť, jehož dokončení Ericsson oznámil v těchto dnech, doplňuje už spuštěné základní pásmo a 5G rádiovou technologii. Operátoři mohou jednoduše aktivovat svoje 5G sítě a podniknout první kroky s komerčními 5G funkcemi a novými aplikacemi využívajícími nejmodernější mobilní širokopásmové služby.

Spuštění bude efektivně zabezpečovat potřeby rostoucího datového provozu a umožní přístup k multimediálnímu obsahu jako je streamování 4K/8K videí a virtuální/rozšířená realita. Podle nejnovější ekonomické studie společnosti Ericsson o vylepšeném mobilním širokopásmovém připojení budou náklady na gigabajt díky přechodu na 5G desetkrát nižší než u 4G, které se využívá v současnosti.

Nabídku rádiové technologie doplňuje komerční software pro 5G jádro, optimalizovaný pro 5G propustnost, kapacitu sítě a škálovatelnost. Řešení Packet Core a Unified Data Management společnosti Ericsson projdou v průběhu roku 2018 vylepšením pro zajištění efektivní podpory 5G služeb. Tato řešení mohou být dále vylepšovaná novými funkcemi v souladu s vývojem standardu 3GPP 5G.

Ericsson Distributed Cloud – rychlejší růst 5G a internetu věcí

Ericsson také vyvíjí svoji nabídku technologie Distributed Cloud pro nasazení aplikací v cloudu na různých místech – centrálních, distribuovaných a okrajových. Technologie Distributed Cloud – navržená a spravovatelná jako jedno řešení – zlepšuje latenci, bezpečnost a odolnost, a splňuje regulační požadavky pro případy použití 5G. Ericsson Distributed Cloud kombinuje to nejlepší z telekomunikačních a cloudových technologií, což umožní využívat sítě jako otevřené cloudové platformy pro jakékoliv účely, včetně telekomunikačních, spotřebitelských a podnikových aplikací.

Jako součást technologie Ericsson Distributed Cloud bude společnost podporovat nasazení nezávislých hardwarových řešení od vícero dodavatelů. Díky rychle nasaditelnému otevřenému telekomunikačnímu softwaru pro vzdálené aktualizace a provoz přináší společnost Ericsson softwarovou infrastrukturu (SDI) na hraniční vysílací body. Na podporu efektivního nasazení cloudových aplikací Ericsson zároveň rozšiřuje nabídku s podporou datových kontejnerů v infrastruktuře distribuovaného cloudu.

Rozšířené rádiové portfolio podporuje hladký přechod ze 4G na 5G

Jako novou vrstvu mezi makro a mikro-vrstvou přidává Ericsson novou kategorii produktů pro rádiovou technologii pro města s názvem Street Macro. Tyto vysílače se budou nacházet na fasádách budov, kde i přes své malé rozměry budou disponovat dostatečným výkonem pro zabezpečení požadované kapacity a pokrytí sítě.

Kromě toho společnost představila i nové rádiové produkty podporující technologii Massive MIMO. Tyto produkty umožňují plynulý přechod ze 4G na 5G, řeší potřebu zvýšené kapacity a zároveň zjednodušují používání s cílem širšího uplatnění.

Všechny instalované základnové vysílače v rámci technologie Ericsson Radio System dodané od roku 2015 budou díky vzdálené instalaci softwaru kompatibilní se standardem 5G NR.

Ed Gubbins, analytik pro Global Telecom Technology & Software ze společnosti GlobalData, řekl: „Kombinace nových produktů společnosti Ericsson a podpory 5G pro vysílače, které už byly rozmístěny v terénu, poskytne operátorům přístup k velmi širokému a flexibilnímu 5G portfoliu. Budou schopni rychle se dostat k vylepšenému mobilnímu širokopásmovému připojení a zaměřit se na nové příležitosti s průmyslovými aplikacemi.“

Roberto Kompany, analytik ze společnosti Analysys Mason, říká: „Mezi nejdůležitější předpoklady, které musí operátoři poskytnout pro 5G případy použití, jako je rozšířená realita a autonomní vozidla, patří snížená latence, lepší propustnost, vyšší bezpečnost, spolehlivost a soulad s předpisy. Důležitou součástí 5G platformy je jednoduše spravovatelné řešení Distributed Cloud, které umožňuje flexibilní technologii tzv. cloud computing, ukládání a vytváření sítí na centrálních, regionálních a okrajových místech.“

Komerční spuštění 5G se blíží. (Zdroj: Ericsson)

POZNÁMKY PRO REDAKTORY: VÍCE INFORMACÍ:

Tiskovou zprávu v angličtině najdete na tomto odkazu. News Center

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com.

 

Reklamy