TAKTIK představil unikátní řešení pro datová centra od společností Nutanix, Lenovo a Exagrid

V prostorách observatoria Žižkovské věže, celých 93 metrů nad zemí, představila společnost TAKTIK svým zákazníkům špičková řešení pro zálohu dat Exagrid a hyperkonvergované systémy společnosti Nutanix a hardware Lenovo.

TAKTIK, partner společností Nutanix, Lenovo a ExaGrid, uvedl na netradiční prezentaci pro zákazníky unikátní řešení pro hyperkonvergovanou infrastrukturu. Jedná se o alternativu k tradičnímu pojetí architektury datových center, kdy je v případě řešení Nutanix kladen důraz na maximální výkon, spolehlivost a efektivní využití technických i finančních prostředků. Zákazníky přivítal CEO společnosti TAKTIK Petr Belatka, představil zástupce dodavatelských firem a nabídl možnost konzultací, testování ve firemním prostředí i studie proveditelnosti. Prezentací se potom ujali zástupci firmy Nutanix.

Technologie Nutanix umožňuje spojit výpočetní výkon, úložiště, konektivitu i virtualizaci do jednoho celku a škálovat plynule výkon celého datového centra. Každá další přidaná appliance tak rozšiřuje výkon celku ve všech oblastech, včetně kapacity i propustnosti“ řekl Tarcan Serdaroglu, regionální manažer Nutanix pro Východní Evropu a Turecko.

Anton Zhbankov, systémový inženýr pro Rusko a CIS, představil architekturu Nutanix podrobněji. Zákazník získá pružné řešení s maximální spolehlivostí, orientované na aplikace, na kterých stojí jeho podnikání. Řešení je postaveno tak, že se již počítá se selháním hardwaru, které je nevyhnutelné. Díky použité architektuře však žádný výpadek hardwaru neohrozí ani neomezí běh aplikací. Výměna hardwaru je pak otázka minut a díky automatizaci softwarové části nijak nezatíží IT personál. Výhodou je snadná implementace, jednoduchá správa i hardwarová nezávislost. Řešení Nutanix je možné dodat jako kompletní balík HW i SW nebo je možné využít stávající servery a úložiště, pokud splňují potřebné požadavky.

Zástupce společnosti Lenovo Ondřej Lorenc pak ve své prezentaci představil konvergované systémy Lenovo a certifikované hyperkovergované systémy Lenovo ThinkAgile pro Nutanix. Lenovo dodává certifikované appliance právě pro hyperkonvergované systémy a díky perfektním zkušenostem s jejich podporou byly zařazeny do portfolia společnosti TAKTIK.

Richard Vršník a Zdeněk Kopta ze společnosti TAKTIK na závěr formální části představili technologii ExaGrid, hyperkonvergované řešení pro zálohu dat. Hardwarové deduplikační úložiště je určené pro firmy, které spravují velké množství dat. Toto řešení spojuje výhody diskových polí (rychlost) a deduplikace (úspora kapacity) při zachování možnosti jednoduché škálovatelnosti a jasných TCO.

Poslední netradiční prezentací bylo seznámení se skotskou whisky a její ochutnávka.

O společnosti TAKTIK

Ryze česká společnost TAKTIK se specializuje na netradiční novátorské technologie a řešení pro velké zákazníky. V portfoliu společnosti jsou zastoupeny unikátní technologie pokrývající oblasti bezpečnosti (Palo Alto Networks), archivace (TECH-ARROW), životního cyklu dat a optimalizaci datových center. Specializací společnosti je hyperkonvergovaná infrastruktura, kde nabízí díky technologiím Nutanix, Lenovo a ExaGrid ucelené řešení datových center. V rámci projektů je dodáván návrh architektury řešení i její případné ověření v rámci POC (proof of concept) přímo v prostředí zákazníka. Služby zahrnují analýzy a definice procesů pro GDPR, datových toků, optimalizace datových úložišť (zálohovací a archivační řešení) i migraci archivů primárně nad platformou Microsoft. Více na www.taktik.cz

O společnosti Nutanix

Nutanix dělá infrastrukturu neviditelnou a tím zákazníkům umožňuje soustředit se na aplikace a služby, které jsou pro ně důležité. Software Nutanix Enterprise Cloud OS konverguje výpočetní výkon, virtualizaci a úložiště do pružného, softwarově definovaného řešení s precizním řízením zdrojů. Výsledkem je přesné plánování výkonu celého řešení, robustní bezpečnost, triviální rozšiřitelnost a snadné nasazení produkčních aplikací i v těch největších prostředích. Nutanix je také suverénním vítězem srovnání řešení pro hyperkonvergovanou infrastrukturu společnosti Gartner z roku 2018. Více na www.nutanix.com