Nové foto filtry Rollei Premium a Rollei Extremium

V Brně, 7.3 2018 – Společnost Rollei uvádí na náš trh novou řadu vysoce kvalitních kruhových fotografických filtrů Rollei CPL, Rollei ND a Rollei UV.

Kruhové šroubovací filtry Rollei

Vedle profesionálních obdélníkových filtrů uvádí společnost Rollei novou řadu vysoce kvalitních kulatých filtrů v několika variantách pro nejrozšířenější průměry objektivů v rozmezí od 49mm do 82mm.

Filtry Rollei Premium a Extremium – pro výjimečnou kvalitu obrazu

Nové filtry řady Rollei Premium jsou vyrobeny z extrémně odolného skla Gorilla® Glass. Mají rovněž speciální povrchovou úpravu Luminance, kterou vyvinula společnost Rollei a zajišťující nejvyšší stupeň světelné propustnosti, vynikající barevnou neutralitu, věrné podání barev a účinnou ochranu proti odleskům.

Filtry Rollei Extremium – pro nejnáročnější prostředí

Pro maximální spolehlivost i v nejnáročnějších podmínkách je řada Rollei Extremium s titanovými kroužky, které zajišťují vynikající rozměrovou stabilitu i při extrémních změnách teploty a vlhkosti, a to spolu se všemi optickými vlastnostmi a výhodami skel řady Premium.

Rollei Premium ND

ND filtry s různou intenzitou se používají pro dlouhé expozice a umožňují další experimentování s hloubkou ostrosti při náročných světelných situacích. Filtry Rollei Premium jsou k dispozici ve třech úrovních ztmavení ND8, ND64 a ND1000, které lze také kombinovat pro dosažení optimálních výsledků.

Rollei Premium UV

Ultrafialové světlo může mít nepříznivý vliv na barevnou věrnost snímků. Pomocí UV filtru tomu lze zabránit a zároveň pomáhá chránit prvky objektivu před poškozením a nečistotami. UV filtr může zůstat na objektivu, protože nemá vliv na jeho další optické vlastnosti.

Rollei Premium CPL

S polarizačním filtrem CPL lze upravit dopad světla, který se odráží od reflexních povrchů a vody, a zvýšit nebo snížit efekt podle potřeby. CPL filtry Rollei pomáhají zlepšit celkový kontrast obrazu tím, že odstraní odlesky, které dopadají z úhlu až 90° od zdroje.

Ceny a záruky

Na filtry Rollei Premium a Extremium se vtahuje záruka 2roky a ceny se pohybují od 939,- s DPH do 3199,- SDPH dle typu a provedení.

Více informací: http://www.rollei.com/

O společnosti Rollei

Společnost Rollei má tradici již od roku 1920 ve městě Braunschweig (Brunswick), kdy Paul Franke roku 1916 vymyslel nový druh fotoaparátu na svitkový film známý jako Rolleiflex a poté založil spolu s investorem Reinholdem Heideckem obchodní firmu “Franke & Heidecke”. Tyto dvouoké zrcadlovky brzy díky své kvalitě a preciznímu zpracování dobyly svět a značka Rollei se stala uznávanou značkou kvality a ikonou ve fotografickém průmyslu.

Od roku 2015 se společnost jmenuje Rollei GmbH & Co. KG a působí ve více než 20 evropských zemích jako výrobce vysoce kvalitních akčních kamer, fotoaparátů, stativů a dalšího foto příslušenství. Společnost Rollei klade stále maximální důraz na prémiovou kvalitu a tím tak pokračuje v historii jména značky Rollei.