Ochranné sklo na mobil šetří čas i peníze

Až 9 z 10 lidí si koupí nový mobil z důvodu rozbití toho stávajícího

Praha, 21. března – Nedostatečná výdrž baterie, pomalá odezva a nejčastěji prasklý displej. Statistika hovoří jasně. 91 % lidí sahá k výměně mobilu kvůli těmto důvodům. Spotřebitele tak neláká nový model oblíbené značky s nadčasovým designem, ale právě poškození či vada stávajícího zařízení. Krátkou životnost dnešních telefonů lze jednoduše prodloužit. Ideálním řešením je ochranné sklo, které spolehlivě kryje displej i celé tělo.

Lidé mění telefony čím dál častěji. Může za to dost často právě nízká životnost zařízení a náchylnost k nechtěnému poškození. Menší vada nemusí nutně znamenat úplnou nefunkčnost mobilu. Devět z deseti telefonů je i po svém vyřazení stále provozuschopných.

„Současná ochranná skla vynikají perfektní čirostí a tvrdostí. Jsou odolná proti poškrábání, pádům, ale i prachu. Díky tomu, že pokrývají kompletní plochu mobilního telefonu, zároveň poskytnou maximální ochranu celému přístroji, nikoliv jen displeji,“ vysvětluje Goran Setler, zástupce značky YENKEE, předního výrobce IT příslušenství.

Od kraje ke kraji

YENKEE přichází na trh se zakřivenými skly pro nejnovější modely značek Apple iPhone a Samsung. Ocenitelná je především tzv. ochrana edge to edge. Ta zajišťuje bezpečnost celé přední strany telefonu.

Skla zajišťují vysokou citlivost dotyku díky podpoře technologie 3D touch. „Většina spotřebitelů se bojí aplikace samotného skla, v minulosti se často stávalo, že na displeji zůstaly bublinky nebo jiné nerovnosti. Tento jev je dnes eliminován speciální silikonovou vrstvou. S ní se nemusí bát ani ten největší začátečník,“ doplňuje Goran Settler. YENKEE ochranné sklo je navíc vyrobeno ze špičkových japonských materiálů, které přinášejí až několikanásobně vyšší pevnost ve srovnání s ostatními konkurenty.