Huawei P20 a Huawei P20 Pro – nejlepší fotomobily všech dob nadchnou i ty nejnáročnější uživatele

Nová produktová řada HUAWEI P20 přináší bez nadsázky revoluci ve focení smartphonem, pokročilé funkce umělé inteligence a úchvatný design ve třech barevných provedeních.

Paříž, 27. března 2018 – Společnost Huawei, třetí největší výrobce smartphonů na světě, v pařížském výstavním pavilonu Grand Palais slavnostně představila očekávané prémiové smartphony Huawei P20 a Huawei P20 Pro. Obě novinky využívají vyspělou funkci umělé inteligence a model Huawei P20 Pro je jako první smartphone na světě vybaven unikátním trojitým fotoaparátem Leica. Pokročilé technologie mění používání smartphonu i pořizování fotografií ve zcela nový, vzrušující a mimořádně komfortní zážitek.       

„Řada P20 podněcuje kreativitu a vzbuzuje vášeň pro fotografování,” uvedl Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. „Díky přelomovému trojitému fotoaparátu, kterým se pyšní model Huawei P20 Pro, využití umělé inteligence a úžasnému barevnému zpracování dokáže řada P20 zachytit krásu a skvěle využít světlo. Nejnáročnější uživatelé smartphonů chtějí dokonale zaznamenat a sdílet svět kolem sebe, což jim modely Huawei P20 a Huawei P20 Pro beze zbytku umožní.“

Čím je řada Huawei P20 výjimečná?

  • Vyspělý fotoaparát zachycuje více světla a lépe vykresluje detaily. Model Huawei P20 Pro disponuje trojitým fotoaparátem Leica, který svým rozlišením překonává všechny konkurenční smartphony. Huawei P20 je pak vybaven špičkovým duálním fotoaparátem, který rovněž vznikl ve spolupráci se značkou Leica.
  • Inovativní funkce využívající umělou inteligenci, jako jsou Master AI nebo stabilizace obrazu Huawei AIS, přinášejí revoluci ve fotografování smartphonem.
  • Modely se vyznačují minimalistickým designem a jsou dostupné v několika barvách a texturách, které unikátním způsobem odrážejí nebo lámou světlo.
  • Vysoký výkon smartphonů zajišťuje procesor Kirin 970 se specializovanou technologií Neural Processing Unit (NPU). Spolehlivý a vždy plynulý chod smartphonu garantuje uživatelské prostředí EMUI 8.1, které je postaveno na operačním systému Android™ 8.1.

Lepší fotky díky trojitému fotoaparátu i umělé inteligenci

Řada Huawei P20 zahrnuje vyspělý fotoaparát s benefity umělé inteligence. Díky tomu se uživatelům nabízejí nové funkce, které vylepšují a zpříjemňují zážitek z focení smartphonem. Huawei P20 Pro se pyšní trojitým fotoaparátem Leica s dosud nejlepším rozlišením mezi smartphony – fotoaparát tvoří 40MPx RGB senzor, 20MPx monochromatický senzor a 8MPx senzor s teleobjektivem. Fotoaparát dále dokáže vykouzlit exkluzivní barvy známé z legendárních přístrojů Leica. Novinkou je také samostatný obrazový procesor (ISP) a citlivý snímač teploty barev pro věrnější barevnou reprodukci.

Huawei P20 je evolucí předchozích modelů – je osazen duálním fotoaparátem Leica s 12MPx snímačem a 20MPx monochromatickým snímačem. Díky tomu smartphone výrazně lépe fotí při zhoršených světelných podmínkách. Obě novinky disponují 24MPx selfie fotoaparátem s funkcí vylepšení vzhledu pomocí umělé inteligence a 3D osvětlením. Výsledkem jsou selfies se zdravým tónem pleti, citlivě vyretušovanými detaily na tváři a jemně, ale zároveň realisticky upraveným vzhledem pomocí 3D funkce.

Světelnosti objektivů f/1.8, f/1.6 a f/2.4 umožňují zachytit snímky v nepřekonatelné kvalitě při zachování všech detailů. Huawei P20 Pro nabízí rovněž objektiv Leica VARIO-SUMMILUX s trojnásobným optickým zoomem (až složený 5násobný hybridní zoom) a 1/1.7 optický snímač (7.76mm x 5.82mm) pro zachycení fotografií za nízké úrovně osvětlení až do citlivosti ISO 102400.

Procesor Kirin 970 se specializovanou technologií Neural Processing Unit (NPU) umožňuje bezproblémové a pohodlné fotografování. Systém rozpoznávání prostředí a objektů dokáže díky umělé inteligenci identifikovat 19 různých situací a předmětů, k nimž automaticky přiřadí vhodné nastavení. Fotoaparát disponuje také 4D prediktivním zaostřováním, které i v pohybu zajišťuje přesné zachycení drobných detailů. Umělá inteligence si dokáže poradit také s kompozicí snímku – systém AI Assisted Composition uživateli navrhne ideální způsob snímání skupiny lidí nebo krajiny.

Další praktickou funkcí je Huawei AIS, tedy stabilizace obrazu řízená umělou inteligencí. S Huawei AIS lze bez potíží pořizovat kvalitní noční snímky bez nutnosti použití stativu. Zařízení z řady P20 navíc při natáčení videa podporují šestiosou stabilizaci a slow motion režim s 960 snímky za sekundu pro jasné a detailní záběry.

Design inspirovaný hrou světla

Vzhled řady P20 je inspirován světlem. Oba nové modely budou navíc exkluzivně dostupné v novém barevném provedení, které dostalo název Twilight. Speciální barevný odstín vznikl aplikací několika vrstev NVMC optických povlaků pod zadní kryt smartphonu. Když na tuto vrstvu dopadá světlo, dochází k postupné změně odstínu – od nápadného modrého až po efekt připomínající soumrak. Huawei P20 i Huawei P20 Pro budou dále dostupné v černé (Black), temně modré (Midnight Blue) a zlatorůžové (Pink Gold) barvě.

Smartphony jsou vybaveny displejem Huawei FullView (5,8 pro Huawei P20 a 6,1 pro Huawei P20 Pro) a vynikají ultratenkou konstrukcí. Velký displej je zasazen do těla se zaoblenými hranami, a tak se oba modely příjemně drží a pohodlně se s nimi fotí i pracuje.

Spolu s novými modely telefonů Huawei představil také nové příslušenství. Jde o bezdrátová stereo sluchátka Huawei FreeBuds, dále sluchátka Active Noise Canceling 3 pro pokročilé tříúrovňové potlačení šumu a zesilovač Huawei DAC.

Umělá inteligenci myslí za vás


Uživatelské prostředí EMUI 8.1, které je kompatibilní s umělou inteligencí, zahrnuje funkci Huawei Share 2.0 pro bezproblémové sdílení souborů mezi smartphony Huawei, počítači se systémem Windows i platformou Mac nebo funkci pro bezdrátové připojení k projektoru. Funkce Smart Screen zase zajistí rozdělení obrazovky pro souběžné používání dvou různých aplikací.

Společnost Huawei také speciálně pro řadu P20 vytvořila variaci na oblíbenou aplikaci Prisma. Program uživatelům na základě rozpoznání situací nebo předmětů doporučí filtry, které by mohly fotografii vylepšit. Rychlost výpočtu, který předchází výběru filtru, je 3-4krát vyšší než u cloudové verze. Nová řada Huawei P20 navíc podporuje aplikaci ARCore od společnosti Google, která se zaměřuje na umělou inteligenci a rozšířenou realitu.

Prémiovou řadu Huawei P20 bude na českém trhu reprezentovat Dara Rolins.

Představení dlouho očekávaných modelů Huawei P20 a P20 Pro doprovodí v Česku marketingové aktivity včetně spolupráce s Darou Rolins jako novou ambasadorkou značky. „Několik mých známých používá značku Huawei, včetně mé dvorní fotografky. Jakmile jsem dostala možnost produkty Huawei sama vyzkoušet, zjistila jsem, že je to velmi inovativní značka. V první řadě jsem nadšená ze skvělého designu a v neposlední řadě pak z toho, že dlouho očekávaný Huawei P20 Pro je první smartphone na světě s trojitým fotoaparátem Leica. To je pro mě i v rámci mé profese dost podstatná přidaná hodnota. Fotky v té nejvyšší kvalitě jsou pro mě prioritou,“ uvedla Dara Rolins.

Ceny a dostupnost

Smartphone Huawei P20 bude v ČR dostupný v barevných variantách Black, Midnight Blue a Pink Gold (černá, modrá a růžová) za doporučenou maloobchodní cenu 16 999 Kč, Huawei P20 Pro v barevných variantách Black, Midnight Blue a Twilight (černá, modrá a fialová) za 21 999 Kč.

Specifikace Huawei P20 Specifikace Huawei P20 Pro
Rozměry Výška: 149,1 mm; Šířka: 70,8 mm;

Hloubka: 7,65 mm; Váha: 165 g

Výška: 155 mm; Šířka: 73,9 mm;

Hloubka: 7,8 mm; Váha: 180 g

Displej 5,8” 6,1”
CPU Huawei Kirin 970

Octa-core 4 ×Cortex A73 2.36 GHz + 4 × Cortex A53 1.8 GHz

Huawei Kirin 970

Octa-core 4 ×Cortex A73 2.36 GHz + 4 × Cortex A53 1.8 GHz

GPU Mali-G72 Mali-G72
Operační systém AndroidTM 8.1 AndroidTM 8.1
Emotion UI EMUI 8.1 EMUI 8.1
Paměť 4 GB ROM, 128 GB RAM 6 GB ROM, 128 GB RAM
Fotoaparát Hlavní: 20 (f1.6)+12 Mpx (f1.8)

Přední: 24Mpx

Hlavní: 40 (f1.8)+ 20 (f1.6) +8 (f2,4)

Přední: 24Mpx

Baterie 3400 mAh 4000 mAh

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2016 se společnost umístila na 3. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Šestnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.

Reklamy