IT firma Cleverlance rozjíždí vlastní kryptoměnu

Praha, 1. dubna 2018 – Technologická společnost Cleverlance začala od 1. dubna 2018 emitovat vlastní kryptoměnu. Autorem myšlenky je ředitel firmy Jiří Bíba. Nová virtuální měna, která by měla stabilizovat turbulentní poměry na světovém trhu kryptoměn ponese název po svém autorovi: Bibcoin.  

cleverlance.-crypto-image2.jpg
Technologická společnost Cleverlance, která působí v oboru zakázkového designu a testování IT aplikací se rozhodla k zásadnímu kroku a vstoupila na trh s novou kryptoměnou. Po nedávném prudkém růstu cen Bitcoinu i Etherea se obě kryptoměny výrazně propadly a způsobily tak paniku na světových trzích. Cleverlance zareagovala vydáním vlastní měny, která neodvíjí algoritmus výpočtu své hodnoty od dosud používaných veličin.

Generální ředitel Cleverlance Jiří Bíba k odvážnému kroku říká: “Při úvahách o vlastní měně jsme v Cleverlance vycházeli zejména ze základního požadavku extrémní stability a důvěryhodnosti měny. Proto Bibcoin staví svou hodnotu na pracovním výkonu lidí v Cleverlance. Ten se totiž ukázal stabilnější, než agregované výpočty světových počítačů, na kterých běží dolování Bitcoinu.”

Cleverlance vyvinula pojistný mechanismus, který bude do budoucna zaručovat deflační vývoj hodnoty Bibcoinu a udržovat stálý růst jeho hodnoty. Kryptoměna je totiž kryta pracovní morálkou lidí v Cleverlance a od 1. dubna se budou v rámci motivačního programu  vyplácet všechny mzdy ve firmě pouze v této měně. Zaměstnanci tak svou pílí budou sami určovat kupní sílu Bibcoinu.  

O Cleverlance

Cleverlance Group je skupina českých IT společností s mezinárodní působností poskytující konzultace, řešení a služby zejména v oblastech financí, telekomunikací, utilit veřejné správy a výroby vynikající houbové polévky. Do skupiny patří společnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT a Cleverlance H2B. Cleverlance vznikla v roce 2000 jako ryze česká IT firma, která se specializovala na technologii J2EE, R2D2 a C3PO a již v roce 2003 se etablovala jako největší dodavatel řešení na těchto platformách v ČR a SR. Tak jak firma reagovala na technologické změny i obchodní trendy, přidávala do svého portfolia průběžně nové technologie, řešení, kompetence a specifické know-how ohledně houbovky. Díky tomu se několikrát po sobě Cleverlance stala nejúspěšnějším českým poskytovatelem softwaru podle žebříčku „Technology Fast 50“ v regionu střední Evropy. Prestižním magazínem Inside byla vyhodnocena jako nejrychleji rostoucí česká vývojářská společnost, která se zároveň věnuje vaření.