Golden Gate CZ v prvním čtvrtletí vzrostly tržby o čtvrtinu

Praha, 12. dubna 2018 – Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst tržeb o 25 procent a uzavřel o 14 procent více smluv. Tržby za první čtvrtletí dosáhly 397,9 milionu korun, ty loňské činily 317,1 milionu korun. 

Celkem společnost prodala 324 kilogramů investičního zlata a 3 369 kilogramů stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o 21 procent a stříbra dokonce o 85 procent.

Zisk před zdaněním dosáhl 6,6 milionu Kč. Roste zájem o spoření do zlata. Objem cílových částek spořících smluv již dosahuje 10,7 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o 0,9 miliardy korun. Historicky nejúspěšnější měsíc byl letošní březen s počtem 723 uzavřených smluv.

„Zájem investorů o fyzické zlato podle analýzy poradenské společnosti CPM Group v posledních pěti letech celosvětově roste. Stejně je tomu i v Česku, kde ale vlastnictví drahých kovů zdaleka nedosahuje takového podílu v investicích a spoření jako na Západě. Fyzické zlato nebo stříbro vlastní zhruba tři procenta Čechů, v Německu je to více než dvojnásobek,“ říká Vladimír Brůna, předseda představenstva Golden Gate CZ.

Cena zlata od začátku roku vzrostla o tři procenta na dnešních 1344 dolarů za unci. Zlato může letos atakovat hranici 1400 dolarů a stříbro 19 až 20 dolarů za unci.

Vyjádřeno v korunách zlato meziročně oslabilo zhruba o šest procent a stříbro o 11 procent. Češi mohli díky tomu nakupovat zlato ve své měně levněji. Čeští investoři v korunách vydělali méně, protože po ukončení intervenčního režimu ČNB česká měna významně posílila, a navíc dolar v roce 2017 začal oslabovat. U zlata, stříbra a platiny očekáváme významný růst, nejspíš už v roce 2019 překonají maxima z roku 2011.

Spoření do zlata zažívá v posledních dvou letech v Česku boom. Obliba drahých kovů ve formě spoření nebo investic se podle průzkumu NMS v Česku se za poslední rok zdvojnásobila. Nyní by spoření do zlata nebo stříbra volilo 29 procent lidí. Češi nejčastěji spoří do 2 000 Kč měsíčně. Vyšší částky spoří lidé s vyšším vzděláním a lidé s vyššími čistými příjmy domácnosti. Spořit do zlata jde už od 500 korun měsíčně.

O GOLDEN GATE CZ a.s.

Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. byla založena s cílem učinit investici do fyzického zlata a stříbra dostupnou široké veřejnosti. V současné době je GOLDEN GATE CZ a.s. lídrem na trhu spoření do fyzického zlata a stříbra
v ČR. Svým klientům nabízí širokou škálu spořicích programů již od 500 Kč měsíčně, včetně spoření na důchod, spoření pro děti a spoření k zajištění hypotečního úvěru. Celková výše cílových částek spoření uzavřených klienty už přesáhla 10 miliard Kč.