Nové výkonné pracovní stanice od HP potěší kreativce a technické pracovníky

PRAHA, 12. dubna 2018 — HP Inc. odhalilo novou, již pátou generaci mobilních pracovních stanic HP ZBook určených především pro kreativní a technické profesionály, vedoucí pracovníky a studenty, kteří ke své práci potřebují velký výpočetní výkon a potrpí si na prémiovou kvalitu. Přednostmi nové řady jsou moderní design, pokročilé nástroje pro spolupráci a vynikající zabezpečení.

„Moderní pracovník, který je neustále v pohybu, hledá prémiové produkty se solidní výkonem, neotřelým designem, silným zabezpečením a praktickými nástroji pro snazší spolupráci, aby mohl pracovat kdykoliv, kdekoliv a nemusel se přitom omezovat,“ řekla Gwen Coble, ředitelka oddělení Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pro oblast EMEA z HP Inc. „HP teď uvedlo produkty, ze kterých budou kreativní a technicky zaměření pracovníci nadšení, ať už díky průlomovému designu nejvýkonnějšího konvertibilního PC na světě, nejvýkonnější mobilní pracovní stanici na světě nebo nejlépe zabezpečené pracovní stanici na světě.“

Přesně cílené inovace

HP neustále sleduje trendy na trhu a názory zákazníků, takže chápe, že se dnešní mobilní pracovník chce obklopovat produkty, které jsou blízké jeho osobní filozofii i po vizuální stránce. Chce výrobky, které mu nejenom umožní tvořit, ale pozvednou celý tvůrčí proces na novou úroveň. Pracovní stanice HP ZBook byly vytvořeny s důrazem na nadčasový design a všestrannost, přesné použití digitálního pera, displeje s maximálním jasem, pohodlný přístup k hardwaru bez nástrojů a příjemné materiály. Zařízení HP ZBook nové generace mají precizně zpracované hliníkové šasi, díky kterému jsou pevnější, odolnější i lehčí, a displeje s užšími rámečky pro maximální využití prostoru v menším těle.

Uživatelé pracovních stanic dnes také očekávají vyšší výkon pro stále lepší workflow. Jak navíc mizí hranice kolem tradičních pracovišť, vzrůstá také důležitost zabezpečení. Během uplynulých dvou let nahlásilo téměř 70 % organizací napadení svých laptopů4, což jasně dokazuje potřebu robustního zabezpečení, které dokáže poskytnout stálou ochranu v případě útoku. HP proto vytvořilo ze svých HP ZBooků nejbezpečnější a nejlépe spravovatelné mobilní pracovní stanice na světě5.

Kromě toho se dnes klade větší důraz na spolupráci a jsou stále častěji potřeba k tomu určené nástroje. Laptopy a mobilní pracovní stanice jsou přitom nejčastěji využívanými zařízeními při pracovních setkáních a sdílených projektech. S mobilními pracovními stanicemi HP ZBook mohou uživatelé přirozeně spolupracovat díky přednímu mikrofonu a klávesnici HP Premium Collaboration Keyboard. Výhodou je i ještě bohatší zvuk, než měla předchozí generace – jsou hlasitější a díky větším reproduktorům mají výraznější basy.

HP ZBook pro kreativce

HP představilo HP ZBook Studio x360 G5, nejvýkonnější konvertibilní notebook na světě1. Tento všestranný laptop nabídne uživatelům nejmodernější konvertibilní konstrukci i výkon na profesionální úrovni pro využití velkého množství aplikací najednou s rychlou odezvou. Díky grafice NVIDIA® a procesorům Intel® Xeon® budou moci editovat obrázky s vysokým rozlišením bez prodlevy. Inovativní 360° pant od HP pak poskytne pohodlí laptopu, praktičnost tabletu a výhody dalších módů, které usnadní například prezentaci projektů. Displej HP DreamColor s povrchovou úpravou proti odleskům je nejjasnější 4K displej u laptopu na světě2, který umožňuje i velmi přesné použití digitálního pera s citlivostí na 4 096 různých úrovní tlaku.

S novou generací pracovní stanice HP ZBook Studio G5 si kreativci užijí dokonalé propojení designu a výkonu. Tento prémiový model je menší a rychlejší než kdy dřív. Displej HP DreamColor s 4K rozlišením a úpravou proti odleskům podporuje 100 procent barevného prostoru Adobe RGB a nabídne jas 600 nitů, díky kterému je o 20 % jasnější než 15palcový Retina displej zařízení Apple MacBook Pro a o 50 % jasnější než displej Dell XPS UltraSharp 4K6. HP ZBook Studio kromě toho umožňuje použití až 6 TB7 úložného prostoru, certifikované grafiky NVIDIA® Quadro® a ultra rychlých šestijádrových procesorů Intel® Xeon®, díky kterým má o 35 % vyšší výpočetní výkon než Apple MacBook Pro8.  

HP na podzim představilo také svůj HP ZBook x2, nejvýkonnější odpojitelné PC na světě, které se díky velkému výkonu a všestrannosti zaměřilo na maximální využití Adobe Creative Cloud. Tento produkt nyní dostal 8. generaci čtyřjádrových procesorů Intel, které mu propůjčují o 73 % vyšší výkon grafiky, než má Surface Pro9.

HP ZBook pro technické pracovníky

HP ZBook17 G5 přináší výkon desktopu a svobodu laptopu. Jeho uživatelé ocení především lehkost při editaci mnohonásobných toků obsahu všeho druhu, manipulaci s daty a vývoji ve VR. Jedná se o nejvýkonnější mobilní pracovní stanici na světě3, která je nadupaná o 50 % více jádry oproti předchozí generaci, až 10TB úložištěm7, 64GB pamětí, grafikou NVIDIA® Quadro® P5200 a o 20 % lepším chlazením, aby zůstala potichu i při největším zatížení. S až 50 miliony různých konfigurací může být HP ZBook 17 G5 přizpůsoben jakýmkoliv požadavkům a lze ho dále vylepšovat novým hardwarem i bez použití nástrojů za několik vteřin.

HP ZBook 15 G5, nejprodávanější mobilní pracovní stanice na světě10, nabízí výjimečný výkon s jedním z nejlepších zabezpečení a bude si libovat v náročném renderování, projektacích a simulacích. S o 30 % lepším chlazením oproti předchozí generaci zůstane potichu i při maximálním využití výkonu. Projekty ožijí s jednou miliardou barev na výborném displeji HP DreamColor11 s 600 nity jasu a 4K rozlišením. Produktivitu práce zlepší až 6TB úložiště a až 4TB lokální PCIe TLC úložiště.7 Při vývoji tohoto zařízení se myslelo na budoucnost, lze ho proto doplňovat o nový hardware snadno i bez použití nástrojů. V roce 2016 si NASA pořídila 1 200 těchto mobilních pracovních stanic pro použití na ISS a pozemní vývoj i letovou podporu.

HP ZBook 15v G5 je výkonný laptop určený pro studenty technických oborů a malé a střední firmy, kterým nabídne výkonné procesory a grafiku certifikovanou pro maximální zatížení při nízké ceně. I tento model má velmi rychlou odezvu díky šestijádrovým procesorům Intel® Xeon®12 a 32 GB paměti, a to i při použití velkého množství aplikací najednou. Uživatelé mohou rychle prohlížet i objemné 4K soubory s až 4TB rychlým úložištěm7 a vytvářet komplexní 2D a 3D modely s certifikovanou grafikou NVIDIA® Quadro®. HP ZBook 15v byl optimalizován s ohledem na stabilitu a maximální výkon pomocí profesionálních softwarových aplikací od předních poskytovatelů jako Autodesk, Revit a SOLIDWORKS. Tento model má navíc až 2TB lokální PCIe TLC úložiště.

Vizionářský monitor pro vizionářské tvůrce

Monitor HP DreamColor Z27x G2 Studio přináší konzistentní a přesné barvy, široký barevný gamut, výkonný IPS panel a nástroje pro lepší správu díky průlomové technologii HP DreamColor. Má 27palcovou úhlopříčku a využívá integrovaný kolorimetr, který umožňuje kalibraci na vyžádání, nebo v pravidelných nastavených intervalech. HP spolupracovalo s předními studii pro vizuální efekty, aby designérům vytvořilo řešení na míru, včetně zabudovaných softwarových značek a ukazatelů, vzdálené správy a vůbec prvního integrovaného KVM switche13 pro snadné přepínání mezi zařízeními prostřednictvím klávesnice. Uživatelé si budou moci vychutnat širokou škálu živých a přesných barev s 99% pokrytím DCI P3, 98% pokrytím Adobe RGB a kontrastním poměrem 1500:1. Nový HP Z27x se tak nyní připojil k monitoru HP Z31x DreamColor Studio, se kterým vytvořil rodinu nejpokročilejších monitorů s důrazem na přesnost barev na světě14.

Ceny a dostupnost*

 • HP ZBook Studio x360 bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 33 990 Kč.
 • HP ZBook Studio bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 29 800 Kč.
 • HP ZBook 17 bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 31 800 Kč.
 • HP ZBook 15 bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 28 900 Kč.
 • HP ZBook 15v bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 22 900 Kč.
 • Monitor HP DreamColor Z27x G2 bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 58 700 Kč.

*Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

Poznámky:

 1. Podle interní analýzy HP konvertibilních neodpojitelných zařízení z února 2018 a výkonu s nejsilnějším procesorem, grafikou a pamětí.
 2. Podle interní analýzy klasických notebooků s 4K panelem, jas podle nitů.
 3. Podle interní analýzy HP ISV certifikovaných mobilních pracovních stanic z února 2018 a výkonu s nejsilnějším procesorem, grafikou a pamětí.
 4. HP, kvantitativní průzkum mezi koncovými uživateli, 2015.
 5. Podle jedinečných, komplexních prvků zabezpečení HP bez příplatků a správy skrze HP Manageability Integration Kit každé součásti PC včetně hardwaru, BIOSu a softwaru za použití nástroje Microsoft System Center Configuration Manager mezi prodejci stolních pracovních stanic ze září 2017 u mobilních pracovních stanic HP se 7. a vyšší generací procesorů Intel.
 6. Podle nejvyšších konfigurací a skóre Geekbench 4 z února 2018.
 7. Pro úložiště platí GB = 1 miliarda bytů. TB = 1 bilion bytů. Skutečná formátovaná kapacita je menší. Až 35 GB je rezervováno pro operační systém (u Windows 10) a recovery software.
 8. Podle nejvyšších konfigurací a skóre Geekbench 4 k 26. březnu 2018.
 9. Podle testů Cinebench R15 open GL z 5. října 2017 při použití max konfigurací zařízení HP ZBook x2 a Microsoft Surface Pro oznámených 23. května 2017.
 10. Podle průzkumu IDC zaměřeného na podíl na trhu pracovních stanic prodaných v roce 2017. IDC Quarterly Workstation Tracker, 2017Q4 A
 11. Volitelný displej HP DreamColor s 1 miliardou barev se prodává samostatně.
 12. Vícejádrový systém je navržen pro zlepšení výkonu některého softwaru. Ne všichni zákazníci a aplikace budou nezbytně těžit z použití této technologie. Výkon a taktovací frekvence se bude lišit podle zatížení aplikací a vaší hardwarové a softwarové konfigurace. Číslování, značení a/nebo pojmenování společnosti Intel nejsou ukazatelem vyššího výkonu.
 13. Podle interní analýzy HP z 13. března 2018 displejů s přesnými barvami a s KVM přepínáním na klávesnici.
 14. Podle interní analýzy HP z 13. března 2018 displejů s přesnými barvami a se senzorem XYZ, až třemi přednastavenými kalibracemi, ovládáním a napájením externích nástrojů a generování ICC profilů přímo z displeje.

 

Reklamy
Označeno tagem