Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti prodejny Lidl v Pardubicích v ulici Palackého

V Pardubicích v ulici Palackého začala v tomto týdnu fungovat nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl ji mohou využívat zcela zdarma a během svých nákupů dobít svůj elektromobil.

Nová nabíjecí stanice je umístěna přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Palackého a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Pardubickém kraji.

Ty může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tato stanice je proto vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elekromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny.

Pardubická prodejna je po Praze, Brně, Ostravě a Průhonicích již pátou prodejnou Lidl s nabíjecí stanicí.

Věříme, že majitelé elekromobilů novou nabíjecí stanici na svých cestách využijí.

Reklamy
Označeno tagem