NETGEAR uvádí na trh unikátní bezdrátové mesh extendery

Praha, 26. dubna 2018 — Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh novou kategorii bezdrátových mesh extenderů řady Nighthawk. Novinky umožňují upgradovat stávající domácí Wi-Fi připojení na pokročilý Wi-Fi systém, který nabídne rychlejší připojení a širší pokrytí bez nutnosti měnit stávající router či ISP modem router. Patentovaná mesh technologie FastLane3 navíc oproti klasickým bezdrátovým extenderům zajišťuje jednotný název i heslo sítě napříč celou domácností, a to bez negativního dopadu na rychlost připojení.

První třípásmový AC3000 extender řady Nighthawk

Stěžejní výhodou nového bezdrátového mesh extenderu Nighthawk X6S (EX8000) je unikátní třípásmová Wi-Fi technologie FastLane3, která využívá vyhrazený bezdrátový kanál sloužící pro vzájemnou komunikaci mezi extenderem a routerem. Tato technologie společně s MU-MIMO, SmartConnect a Smart Roaming poskytuje spolehlivé připojení s kombinovanou rychlostí až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení. Špičkové pokrytí celé domácnosti v rozsahu až 232 m2 zajišťuje šest vysoce výkonných interních antén.

Nighthawk X6S je vybaven také čtveřicí gigabitových ethernetových portů s funkcí auto-sensing a jedním USB 2.0 portem (ReadySHARE USB), jež umožňují kabelové připojení libovolného zařízení, jako je Smart TV či herní konzole.

První třípásmový extender s možností zapojení do zásuvky

Druhou novinkou je kompaktní Nighthawk X4S (EX7500), který je – stejně jako předchozí model – vybaven kombinací technologií FastLane3, MU-MIMO, SmartConnect a Smart Roaming. Zařízení poskytuje vysoce kvalitní bezdrátové připojení s maximální kombinovanou rychlostí až 2,2 Gb/s (866 + 866 + 400 Mb/s) a širokým pokrytím celé domácnosti.

Snadná instalace i správa

Oba mesh extendery Nighthawk lze snadno a rychle instalovat prostřednictvím webového rozhraní. Součástí zařízení je také tlačítko Push `N’ Connect využívající WPS1. O bezpečnost extenderů se stará WPA/WPA2–PSK a WEP.

Cena a dostupnost

Bezdrátové mesh extendery Nighthawk X4S a Nighthawk X6S jsou v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 3 750 korun s DPH (model Nighthawk X4S) a 5 000 korun s DPH (model Nighthawk X6S).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR, http://www.linkedin.com/company/netgear a www.facebook.com/NETGEARCZASK.

Reklamy