„Vzniká u nás největší soukromá knihovna s jazykovou literaturou v Česku,” říká Bibiana Máchátová z EDUA Group

Praha, 2. května 2018 – Šestnáct tisíc knižních titulů, zaměřených na jazyky, jejich výuku a její metodologii. Tak bude vypadat knihovna EDUA Group poté, co dojde k plné integraci jazykové školy Jipka do struktur této skupiny.

Uvnitř největší soukromé české vzdělávací skupiny EDUA Group dochází k fúzi. Tou je právě probíhající plná integrace jazykové školy Jipka do struktur skupiny, což v praxi obnáší slučování některých interních procesů a sjednocení lektorského týmu.  „Znamená to, že lektor, který si u nás hledá práci, absolvuje pohovor a následně může učit hned pro tři školy: Caledonian School, Tutor
a Jipku. Věřím, že díky širokému portfoliu kurzů, kariérnímu programu a systému bonusů budeme pro lektory atraktivním zaměstnavatelem,” říká Bibiana Machátová, která v EDUA Group vede oddělení metodiky a kontroly kvality (pro jazykové školy).

Fúzí EDUA Group však získává jedno pozoruhodné prvenství. Stane se totiž majitelem největší soukromé knihovny v České republice, zaměřené na výuku jazyků. Ta už v současné době čítá více než deset tisíc svazků, k nimž v létě přibude dalších necelých šest tisíc svazků Jipky. „Co se zaměření týče, většinu knih tvoří učebnice anglického jazyka, následované němčinou, francouzštinou, španělštinou a češtinou pro cizince. Máme i italskou a ruskou sekci a pak samozřejmě učebnice minoritních jazyků, jako jsou japonština, holandština či chorvatština. Lze v ní však nalézt například i sekci ESP (English for Special purposes – medicína, automotive, atd.) či tituly zaměřené na metodologii výuky cizích jazyků obecně. Systematicky pak pracujeme na obnovení knihovního fondu zejména o nové tituly, a plánujeme aktualizovat doplňkové materiály pro anglický a německý jazyk,” říká Bibiana Machátová. A dodává, že součástí knihovny, jejíž pobočka je i v Brně, je také sekce pro zjednodušenou četbu či beletrii.

Tuto ojedinělou knihovnu mohou zdarma využívat nejen lektoři EDUA Group pro přípravu svých lekcí, ale také všichni studenti, kteří si nejčastěji půjčují zjednodušenou četbu s namluveným textem na CD. „V rámci této četby nabízíme klasiky jako Shakespeare nebo Dickens, ale i moderní příběhy, zpracované pro potřeby studentů na jednotlivých jazykových úrovních,” říká Bibiana Machátová.

Reklamy