TAKTIK se stal partnerem Cohesity pro Českou a Slovenskou republiku

Společnost TAKTIK, dodavatel produktů Nutanix, Lenovo a Exagrid, podepsala partnerskou smlouvu se společností Cohesity a stala se tak prvním dodavatelem řešení Cohesity na českém a slovenském trhu.

Cohesity je předním dodavatelem platformy pro řešení hyperkonvergovaného sekundárního úložiště. Přináší tak zákazníkům unikátní řešení, které výrazně zjednoduší potřebnou IT infrastrukturu. S Cohesity je možné využít zálohovaná data v cloudu pro testování a vývoj a přitom si zachovat možnost plné kontroly nad firemními daty v případě on-premise řešení. Cohesity také umožní výrazně vylepšit strategii pro případ havárie pomocí replikace a díky cloudové integraci řešení provozovat jak v privátním, tak ve veřejném cloudu. Zjednodušeně řečeno Cohesity přináší web-scale technologie přímo do datacentra.

Společnost Cohesity založil Mohit Aron, jeden ze zakladatelů společnosti Nutanix, který stál také u zrodu Google File Systemu. V únoru letošního roku byla oceněna „2018 Gartner Peer Insights Customer´s Choice“ za software pro datová centra, zálohování a obnovu dat. Na základě 84 recenzí od zákazníků dosáhla společnost Cohesity nejvyšší celkové hodnocení 4,8 z 5 možných hvězdiček na tomto trhu. Vysokou známku získala Cohesity od zákazníků z celé řady průmyslových odvětví včetně financí, zdravotnictví, odborných služeb, vzdělávání, energetiky, výroby, médií, komunikací, stavebnictví, maloobchodu a dopravy. V současné době společnost díky svému unikátnímu řešení rozšiřuje své aktivity do celého světa.

Cohesity je rychle rostoucí společnost a náš přístup k jednoduchému web-scale  řešení pro sekundární data vyžaduje partnery velmi zkušené v nasazování nových technologií a také s rozsáhlou znalostní lokálních trhů“, říká Johannes Kunz, EMEA Senior Director Channel Sales. „Společnost TAKTIK díky svému zaměření, zkušenému týmu a znalostem plně splňuje naše očekávání a těšíme se na skvělou spolupráci“.

Řešení Cohesity plně zapadá do portfolia naší společnosti a spolu s produkty Nutanix a Exagrid ideálně doplňuje nabídku komplexního řešení této oblasti pro naše zákazníky“, říká Petr Belatka, CEO společnosti TAKTIK.

O společnosti TAKTIK

Ryze česká společnost TAKTIK se specializuje na netradiční novátorské technologie a řešení pro velké zákazníky. V portfoliu společnosti jsou zastoupeny unikátní technologie pokrývající oblasti bezpečnosti (Palo Alto Networks, Symantec), archivace (TECH-ARROW), životního cyklu dat a optimalizaci datových center. Specializací společnosti je hyperkonvergovaná infrastruktura, kde nabízí díky technologiím Nutanix, Lenovo a ExaGrid ucelené řešení datových center. V rámci projektů je dodáván návrh architektury řešení i její případné ověření v rámci POC (proof of concept) přímo v prostředí zákazníka. Služby zahrnují analýzy a definice procesů pro GDPR, datových toků, optimalizace datových úložišť (zálohovací a archivační řešení) i migraci archivů primárně nad platformou Microsoft. Více na www.taktik.cz

O společnosti Cohesity

Cohesity umožní, aby vaše data pracovala pro vás díky konsolidaci sekundárního datového úložiště do web-scale datové platformy zahrnující privátní i veřejné cloudy. Enterprise zákazníkům tak umožní radikálně zjednodušit zálohování a ochranu dat, sjednotit souborové i objektové služby, testovací a vývojová prostředí a přidá analytické funkce globálního datového úložiště. Rychle rostoucí zákaznická základna Cohesity čítá mnoho firem z Global 1000 seznamu, stejně jako zákazníky ze státního sektoru. Forbes ocenil Cohesity titulem „Next Billion-Dollar Startups 2017“, LinkedIn firmu zařadil mezi „Startups: The 50 Industry Disruptors You Need to Know Now“ a CRN umístila Cohesity na seznam „2017 Emerging Vendors in Storage“. Více informací najdete na: www.cohesity.com nebo na blogu: https://cohesity.com/blog/, na Twitteru: https://twitter.com/cohesity a LinkedInu: https://www.linkedin.com/company/3750699/ nebo Facebooku: https://www.facebook.com/cohesity/.