Cisco pomáhá podnikům naplno využít systém Kubernetes. Představuje nové funkce řešení AppDynamics a Cisco CloudCenter

Praha 16. května 2018 – Společnost Cisco oznámila nové funkce u svých řešení pro aplikace postavené na kontejnerovém systému Kubernetes. Díky platformě AppDynamics for Kubernetes získají podniky úplný přehled o tom, jak Kubernetes aplikace ovlivňují zákaznickou zkušenost a jaké mají dopady na naplňování obchodní strategie. Nástroj Cisco Cloud Center 4.9 zase umožní organizacím nasadit a optimalizovat nové Kubernetes aplikace v on-premise i multicloudovém prostředí. Podniky tak mohou snadno modernizovat svoje aplikace a připravit se na budoucnost, ve které bude hlavní roli hrát multicloud.

Podniky dnes stále častěji nasazují kontejnerové technologie, protože jim umožňují zvýšení agility vývoje jejich aplikací. Ta je dnes klíčová, neboť zákazníci očekávají, že organizace budou reagovat na jejich specifické požadavky okamžitě, a zároveň jim doručí personalizované služby. A i když kontejnerové technologie dokážou proměnit podnikové IT, mnoho organizací stále ještě nedokáže využít jejich plný potenciál. To potvrzuje i studie analytické společnosti Gartner, která předpovídá, že v roce 2020 bude úspěšných méně než 20 % projektů zaměřených na kontejnerizaci legacy aplikací. Řešení Cisco CloudCenter 4.9 a AppDynamics for Kubernetes proto nabízí klíčové funkce, které podnikům umožňují snadno nasadit, monitorovat a optimalizovat své aplikace orchestrované prostřednictvím systému Kubernetes.

Sjednocený monitoring ve všech multicloudových prostředích

Organizace často stále neví, jaký mají aplikace vliv na jejich byznys. Díky nové platformě AppDynamics for Kubernetes tuto možnost získají. Budou mít k dispozici:

  • Kompletní end-to-end viditelnost – AppDynamics for Kubernetes poskytuje detailní výkonností metriky o aplikaci, systému Kubernetes i Docker kontejnerech na granulární úrovni. Základem je funkce AppDynamics Business Transaction. Ta analyzuje data o standardním chování uživatele a jeho práci s aplikacemi. Na základě výsledků analýz mohou organizace nejenom lépe porovnat výkonnost aplikací, ale zároveň snížit čas potřebný na troubleshooting.
  • Rychlejší analýza příčin výpadků – Tradiční monitorovací nástroje často měly negativní vliv na uživatelskou zkušenost, neboť po výpadcích mikroslužeb následovalo velké množství varování a zahltily tak specialisty zodpovědné za reakci na incidenty. Díky unikátnímu využití strojového učení dokáže AppDynamics for Kubernetes identifikovat příčinu incidentů a inteligentně varovat IT oddělení tak, aby mohlo problém rovnou vyřešit.
  • Propojení výkonnosti systému Kubernetes s byznysovými metrikami – Měřené metriky u aplikací jsou přímo ve vztahu k byznysovým metrikám, jako jsou konverze zákazníků či zákaznická zkušenost. Jasná pravidla a upozornění založená na byznysových metrikách poskytují důležité vyhodnocení výsledků a celkových přínosů aplikace.

Kontejnerové technologie odkudkoliv

Pro organizace, které se rozhodnou optimalizovat provoz svých kontejnerů, nabízí nástroj Cisco CloudCenter 4.9 možnost vytvořit blueprinty, které jsou připraveny k nasazení a fungují v multicloudovém prostředí. Zákazníci tak mohou snadno vytvořit a spravovat kontejnerizované i vizualizované workloady v on-premise i cloudovém prostředí.

Mezi hlavní přínosy nástroje Cisco CloudCenter 4.9 patří:

  • Podpora hybridních topologií aplikací: Díky nástroji Cisco CloudCenter 4.9 mohou být kontejnerizované workloady nasazeny v clusteru systému Kubernetes, v on-premise prostředí či v cloudu. IT týmy také mohou nasadit deklarativní blueprinty, které zahrnují kontejnerové, cloudouvé a virtualizované služby, do hybridního prostředí skládajícího se ze systému Kubernetes a tradičního virtuálního stroje či cloudových prostředí.
  • Pomoc vývojářům bez hlubších znalostí systému Kubernetes: Cisco CloudCenter automaticky vytváří tzv. manifest file ve formátu YAML (soubory obsahující metadata pro každou skupinu logicky propojených souborů) pro každé nasazení. Tento přístup nevyžaduje konfiguraci parametrů a zamezuje uzamčení workloadů v jednom cloudu. Vývojáři bez hlubší znalosti systému Kubernetes i tak mohou využít jeho potenciál.
  • Řízení a kontroly v systému Kubernetes: Cisco CloudCenter kontroluje náklady a využití a jeho role spočívá i v určování pravomocí při nasazování nových aplikací. Umí určit, co, kdy a kde může být v různých prostředích systému Kubernetes nasazeno. Systém totiž tento typ kontroly nenabízí, ačkoliv je důležitá pro hladký chod kontejnerů.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

 

Reklamy