Společnosti Panasonic a Panopto vylepšují přístup k záznamu přednášek

Společnost Panasonic oznámila technickou spolupráci s dodavatelem univerzální videoplatformy Panopto. Budou pracovat na řešení videoplatformy na klíč pro univerzity a podniky.

Tato spolupráce umožní zákazníkům spojit dálkově ovládané kamery Panasonic a platformu pro záznam přednášek Panopto a tím zjednodušit přístup ke studijním materiálům studentům, kteří nemohou být na přednáškách nebo kteří si chtějí probranou látku zopakovat.

Společnost Panasonic vyvíjí aplikací „Virtuálního USB“, aby si mohli zákazníci připojit dálkově ovládané kamery Panasonic jako například AW-HE40 čistě přes IP bez nutnosti používat připojení HDMI nebo SDI pro kompatibilitu se záznamovým systémem Panopto. Tato spolupráce umožňuje používání systému s menším počtem kabelů, adaptérů a zásuvek a zároveň úplné ovládání přes IP. Takové infrastruktury s protokolem IP se skvěle hodí do velkých poslucháren a do firemního prostředí pro jednání a školení.

Další software, který doplňuje systém Panopto, je server pro automatické sledování AW-SF200, který umožňuje automatické sledování přednášejících a prezentujících několika dálkově ovládanými kamerami. Toto video s automatickým sledováním je poté zaznamenáno do systému Panopto a vzniká tak plně automatizované řešení.

„Vyšší vzdělávání je pro Panasonic rostoucím a strategickým trhem a použití našeho Lecture Capture podporuje univerzity ve zdokonalování procesu vzdělávání svých studentů,“ prohlásil Enrique Robledo, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. „Chceme si upevnit naši pozici na trhu v oblasti vyššího vzdělávání a velký potenciál pro využití naší inovativní technologie vidíme také ve firemní sféře.“

Společnosti Panasonic a Panopto také online zdarma zveřejnily informace o API pro podporu integrace dalších systémů jako například Crestron. To znamená, že správci audiovizuálních systémů mohou upravovat posluchárny nebo konferenční prostory přesně podle svých potřeb dálkově ovládanými kamerami, projektory a displeji Panasonic a záznamovými zařízeními Panopto, přičemž vše může být připojeno k systému Creston pro ovládání a přepínání zdrojů.

Záznam přednášek společností Panasonic a Panopto lze také zavést v prostředí s více místnostmi a simultánně nahrávat zvuk, video a prezentace. Vše je uloženo na zabezpečené platformě, která umožňuje živé streamování a přehrávání nahraných přednášek, seminářů na webu, konferencí a dalších akcí.

Technická spolupráce mezi dvěma předními společnostmi v oboru se postupně změnila na dohodu o distribuci, díky které společnost Panasonic zařadí Panopto do svého portfolia, což je na trhu zcela výjimečná nabídka.

V rámci spolupráce začne společnost Panasonic zařazovat Panopto do svého portfolia nejdříve v Německu.

 

Další informace o společnosti Panasonic, divizi Visual System Solutions najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy