Atos pomůže s celoevropským výzkumným projektem na podporu inteligentních IoT systémů

Praha, 28. května 2018 ‒ Atos, který je se svým řešením Evidian evropským lídrem v oblasti správy identit a přístupu, oznámil začátek projektu ENACT. Cílem celoevropského výzkumného projektu pod vedením nezávislé norské organizace SINTEF je nabídka kompletní DevOps podpory při vytváření a provozu důvěryhodných inteligentních IoT systémů. Na projektu ENACT se podílí jedenáct průmyslových a akademických partnerů ze šesti zemí, přičemž rozpočet 4,9 milionu eur je financovaný z programu pro výzkum a inovace H2020.

Výsledkem projektu bude integrovaný DevOps rámec. Jeho volné součásti bude možné jednoduše integrovat s existujícími IoT platformami pomocí plug-in mechanizmu.

Atos povede dva pracovní projekty:

  • Bezpečnost přístupu – Atos uplatní softwarové řešení Evidian a bude se soustředit na robustnost, bezpečnost a vymahatelnost soukromí v IoT systémech. Využije přitom své produkty Identity Governance a Web Access Manager. Navrhne a vyvine autorizační služby, které se budou přizpůsobovat situaci, přičemž bude brát v úvahu indikátory rizika/důvěry.
  • Rozšíření a využití – Atos koordinuje strategii a činnosti všech partnerů projektu a zajistí, že všichni členové konsorcia budou propagovat výsledky a přínosy.

„Účastí na projektu  ENACT Atos opět přispívá k velkému evropskému projektu, který umožní pokročilý výzkum, jehož cílem je přinést zákazníkům nejinovativnější řešení. Odborné znalosti v oblasti řešení pro správu identit a přístupu nám umožňují přispět k dokonalosti evropské technologie v tomto odvětví,“ řekl Sébastien Brachet, COO Evidian, řady produktů pro kybernetickou bezpečnost ve společnosti Atos.

DevOps přístup se vyznačuje využíváním best practices a nástrojů softwarového inženýrství k zabezpečení kvality služeb a zároveň nepřetržitým vývojem komplexních systémů s podporou agility, rychlých inovačních cyklů a jednoduchosti používání. Cílem ENACT je aplikace a rozvoj další generace DevOps nástrojů a metod pro vývoj a provoz důvěryhodných inteligentních IoT aplikací. Z výsledků ENACT by měly těžit oblasti, pro které jsou důvěryhodné inteligentní IoT systémy klíčové, jako jsou doprava chytrá města či budovy a elektronické zdravotnictví.

Podrobnosti najdete na http://www.enact-project.eu/

O společnosti Atos

Atos je lídrem v digitálních službách, který zaměstnává 100 000 zaměstnanců v 72 zemích a dosahuje ročního výnosu ve výši 12 miliard EUR.

Akvizicí společnosti Siemens IT Solutions and Services v říjnu 2010 začall Atos působit v České republice pod jménem Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos v České republice zaměstnává 300 zaměstnanců v Praze, Brně, Ostravě a Vysokém Mýtě.

Atos přináší poradenství a systémovou integraci, řízené služby a outsourcing business procesů, cloudové operace, Big Data a řešení pro kybernetickou bezpečnost, stejně tak jako i transakční služby prostřednictvím společnosti Worldline, evropského lídra v oblasti platebních a transakčních služeb.

Díky vysoké technologické odbornosti a znalostem průmyslových odvětví společnost Atos pracuje s klienty z různých obchodních sektorů, jako jsou: finanční služby, zdravotnictví, výrobní průmysl, média, telekomunikace, energetika, veřejný sektor, doprava, obrana a retailové podniky.

Atos se zaměřuje na technologie, které přinášejí pokrok a pomáhají organizacím vytvářet firmu budoucnosti.

Společnost Atos je celosvětovým technologickým partnerem Olympijských a Paralympijských her a je kotovaná na pařížské burze NYSE Euronext Paris. Společnost Atos působí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline.

Označeno tagem