Alza podporuje herní talenty a přináší nové PC s Intel Optane

Praha, 30. 5. 2018 – Největší tuzemský online prodejce přichází s novým herně zaměřeným projektem pod názvem Alza Gaming. Ten dává šanci mladým talentům stát se profesionálními hráči počítačových her. Fanouškům výkonných počítačů navíc přináší novou řadou PC sestav a notebooků s technologií Intel Optane Memory za příznivou cenu. Na skladě u Alzy exkluzivně jako první v ČR i na Slovensku.

Je to už rok, co Alza vstoupila do světa esportu (profesionálního hraní počítačových her) jako generální partner týmu Alza.eXtatus, a zařadila se tak po bok firem jako Intel, NVIDIA či ASUS. Se svými aktivitami firma pokračuje, nový projekt počítá s větší podporou jednotlivců a osvětou.

„Prostřednictvím projektu Alza Gaming chceme pomáhat lokálním talentovaným hráčům, aby mohli dospět. Přiměly nás k tomu výkony tuzemských hráčů na herních akcích, kde se mohli dostat dál, ale jejich technika je v nějakém ohledu zklamala,“ vysvětluje jeden z garantů projektu Jan Melicherík a dodává: „Rádi vyslechneme kohokoliv, kdo má zápal a cíl to někam dotáhnout. Pokud nás zaujme, dokážeme mu poskytnout nejen nové vybavení, ale i zázemí pro trénink a cenné rady profesionálů.“

V rámci Alza Gaming už firma přibrala pod svá křídla nadějný kvartet hráčů nejoblíbenější hry světa Player’s Unknown Battlegrounds. Dále se věnuje českému reprezentantovi a jednomu z nejlepších elektronických fotbalistů Patrikovi Hornákovi a společně s pořadem RE-PLAY se zúčastní prestižní automobilové soutěže VirtualGP. Kromě podpory konkrétních hráčů a herních komunit se firma podílí také na popularizaci esportu jako takového. S vlastní značnou herních PC sestav se účastní festivalů jako např. Svět knihy, Czech VR Fest, Anifilm nebo veletrhu ForGames a pod hlavičkou Alza Gaming již nyní připravuje zajímavé konference, setkání, turnaje, vydání nových her a mnohé další.

S atraktivní novinkou přichází Alza.cz také ve své nabídce počítačů. Jako první e-shop v Česku a na Slovensku naskladnil notebooky se zabudovanou vyrovnávací (cachovací) pamětí Intel Optane Memory, která dokáže výrazně zrychlit výkon běžného počítače, aniž by přitom zatížila peněženku uživatelů. Tyto počítače zaujmou velkou kapacitou, obrovskou rychlostí čtení a zápisu dat, svižným operačním systémem a podstatně nižší cenou – např. notebook HP 15 s pamětí o celkové velikosti 20 GB stojí jen něco málo přes 12 tisíc Kč. Intel Optane prověřila Alza i v jedné z prvních recenzí:

  • 5× rychlejší spouštění e-mailového klienta a webového prohlížeče
  • 65 % rychlejší spouštění her
  • 3× rychlejší hledání souborů v počítači
  • Využívá revoluční technologii Intel 3D XPoint

Na nové technologii Optane Memory je postavená také celá řada herních počítačů Alza Gamebox (GTX 1060, GTX 1070Ti a GTX 1080). Alza je tak první výrobce PC sestav v CEE, který Optane plošně integroval do své základní produktové řady. Hráčům nabízí veškeré jeho výhody bez navýšení koncové ceny.

Více pro ČR zde: https://www.alza.cz/co-je-intel-optane-memory, pro SR zde: https://www.alza.sk/co-je-intel-optane-memory.

O společnosti Alza.cz a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2017, ve kterém Alza utržila podle předběžných výsledků téměř 21 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny i o víkendu. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy, pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích, spustila prodejnu budoucnosti, na Showroomu otevřela profesionální foto-video studio, SmartHome a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila přes 40 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

 

Reklamy