DPD snížila své emise více než o desetinu

Společnost DPDgroup, přední přepravce v České republice i v Evropě, minulý rok snížila svou uhlíkovou stopu o dalších 1,6 %, a to i přesto, že rozvezla o desetinu více zásilek. V porovnání s rokem 2013 společnost DPD loni vypustila o 11,2 % méně emisí. Do roku 2020 má v plánu je snížit ještě o nejméně dalších 8,4 %.

2018-05-31 19_00_50-Přepravní společnost - přeprava zboží a zásilek _ DPD CZ

DPD se daří emise omezovat zejména díky zavádění elektromobilů a dalších ekologických dopravních prostředků. Jen v minulém roce uvedla do provozu 2000 vozidel vyhovujících emisním standardům Euro 6.

Další cestou jsou inovativní produkty a efektivnější doručovací služby. Jednou z takových je například služba DPD Private, která se zakládá na aktivní komunikaci s adresátem, který si může sám určit, kdy balík převezme. Emise CO2 také snižuje aktuálně se rozšiřující síť Pickup míst, tedy poboček, kde je možné si zásilku vyzvednout. Tato oblíbená metoda přebírání zásilek v blízkosti bydliště nebo zaměstnání vede k razantnímu omezování emisí, smogu, ale i hluku ve městech.

„V posledních letech sledujeme stále se zvětšující zájem o ekologii v přepravních službách. Lidem už nestačí pouze ekologický produkt, ale záleží jim i na způsobu, jak se k nim dostane. V DPD se jim snažíme vycházet vstříc a světu dokázat, že i přepravní společnost může mít minimální negativní dopad na životní prostředí,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

DPD se ke snížení své uhlíkové stopy zavázala v roce 2016 ve své strategii Driving Change. Od té doby bedlivě měří své emise a inovuje svou činnost a vozový park tak, aby v roce 2020 vypouštěla nejméně o 10 % oxidu uhličitého méně. Od minulého roku je také aktivním členem iniciativy Global Compact se záštitou Organizace spojených národů, jejímž cílem je zlepšovat praktiky firem v oblasti lidských práv, práce a životního prostředí.

O DPD

DPD CZ je součástí DPDgroup, druhé největší mezinárodní přepravní sítě v Evropě a třetí celosvětově. V České republice je společnost DPD přední poskytovatel přepravních služeb, který s 430 zaměstnanci a 840 kurýry doručí každoročně kolem 19,5 milionu zásilek. Díky inovativním technologiím, expertním znalostem a výborné péči o zákazníky poskytuje DPD nejlepší zkušenost s doručením všem svým zákazníkům. Inovativní službou Predict nastavuje společnost DPD nové standardy v doručování. Zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena s přesností na jednu hodinu. Zároveň si může doručení změnit tak, jak mu vyhovuje. Jako součást DPDgroup může DPD CZ využít více než 32 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručovat do 230 zemí po celém světě. DPDgroup, přepravní síť společnosti GeoPost, s pomocí více než 68 000 zaměstnanců doručuje denně až 4,8 miliony zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPD vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2017 vykázala tržby ve výši 24,1 miliard EUR.

více na: www.dpd.cz

Reklamy
Označeno tagem