Nejmodernější kinosál SreenX expanduje do dalších zemí

Společnost Cineworld Group oznámila partnerství se společností CJ 4DPLEX, která v příštích několika letech otevře celkem sto nových ScreenX sálů, a to po celém světě. Společnost Cineworld Group mimo jiné vlastní v České republice síť multiplexů Cinema City. Nové sály budou instalovány v celé síti Cineworld Group v USA, Velké Británii, Izraeli
a v dalších sedmi evropských zemích. Tato nová spolupráce znamená značnou světovou expanzi nejmodernějších kinosálů ScreenX.

V nových sálech s technologií ScreenX se budou promítat klasické hollywoodské trháky v prémiové kvalitě, ale i nadcházející novinky. Například legendární Piráti z Karibiku, Kingsman: Zlatý kruh nebo Black Panther. Z novinek, které na své uvedení teprve čekají je to Ant-Man a Wasp, Aquaman nebo Shazam!.

„Z tohoto nového formátu máme velkou radost. Potvrzuje to naší strategii přinášet filmovým fanouškům ten nejlepší filmový zážitek. U nás si na ScreenX budeme muset ještě počkat, ale jakmile budeme mít plán u nás ScreenX postavit, budeme o tom informovat,“ uvedl ředitel marketingu Cinema City, pan Robert Švec.

Technologie ScreenX poskytuje divákovi impozantní 270 stupňový panoramatický zážitek z filmu. Obraz je totiž rozšířen i na boční stěny sálů a umožňuje tak tvůrcům filmu využít dalších ploch plátna a rozvinout další tvůrčí možnosti. Unikátní trojstranný formát plátna je naprostou technologickou novinkou a pohltí každého diváka a naprosto jej vtáhne do děje. Díky spojení společnosti Cineworldu a CJ 4DPLEX a se tato technologie dále rozšiřuje do dalších kin po celém světě.

„Jsme odhodláni udržovat si prémiové filmové prostředí ve všech našich kinech po celém světě a přijetí nejinovativnějších kinematografických technologií je klíčem k tomu, abychom našim zákazníkům přinesli co nejlepší zážitek z filmu,“ říká Mooky Greidinger, generální ředitel společnosti Cineworld Group, pod kterou spadají multiplexy Cinema City v České republice.

O společnosti Cineworld Group plc:

Skupina Cineworld byla založena v roce 1995 a její kořeny se datují do roku 1930 v kombinaci se společností Cinema City od roku 2014. V prosinci 2017 získal Cineworld americký filmový řetězec Regal Entertainment Group. Po dokončení dohody v únoru 2018 se rozšířená skupina stala druhým největším kinematografickým řetězcem na světě, s 9 538 sály v USA a Evropě. Cineworld dnes provozuje kina v deseti zemích: USA, Velké Británii, Irsku, Polsku, Rumunsku, Izraeli, Maďarsku, České republice, Bulharsku a Slovensku, které pokrývají trh přibližně 500 milionů lidí. Akvizice firmy Regal poskytuje společnosti Cineworld významnou přítomnost na americkém trhu kinematografie. Hlavními značkami Cineworld jsou Regal (v USA), Cineworld a Picturehouse (ve Velké Británii a Irsku), Cinema City (v celé Evropě) a Yes Planet (v celém Izraeli).