CPI Property Group jde vstříc trendu sdílení a komunitního života. V Luxembourg Plaza spouští aplikaci Spaceflow

Praha 11. července 2018 – Realitní investiční skupina CPI Property Group (dále CPI PG) jde vstříc trendu sdílení, navazování kontaktů a využívání synergie místa. V polovině června spustila v budově Luxembourg Plaza na Žižkově aplikaci Spaceflow, kterou si mohou lidé stáhnout do svých mobilních telefonů. Dodavatelem technologie je stejnojmenný startup.

„Na Spaceflow jsme dostali v prvních dnech pozitivní zpětnou vazbu od nájemců, kteří aplikaci vnímají jako rozšíření služeb a doplnění o styl moderního komunitního života v kvalitní kancelářské budově Luxembourg Plaza,“ komentuje asset manager CPI PG David Votřel.

Pilotní projekt má otestovat zájem uživatelů o podobná řešení. „Plánujeme rozšířit Spaceflow či obdobnou aplikaci i do ostatních budov ve svém portfoliu největšího vlastníka moderních kanceláří v Praze. Vnímáme ji jako další přidanou hodnotu našim obchodním partnerům a nájemcům k dlouhodobému partnerství s CPI Property Group,“ říká Pavel Hain Schmiedberský, Head of Asset Management pro kanceláře a logistiku ČR a SK v realitní skupině CPI Property Group.

Spaceflow funguje jako komunitní platforma pro budovy, která umožňuje propojení, sdílení mezi nájemci a využití exkluzivních služeb. Aplikace je tak digitálním rozcestníkem pro vše, co v budovách lidé používají: služby podniků v přízemí a okolí budov, akce a workshopy, rezervace vybavení a zasedacích místností či sdílená auta a spolujízda jsou dostupné na jedno kliknutí.

V Luxembourg Plaza mají uživatelé v aplikaci více než 15 partnerů a jejich obměňující se výhody, konkrétně například firmu Taxify nebo květinovou službu Givelo. Lidé v budově se pomocí aplikace také propojují: již po pár dnech uživatelé začali hledat třeba parťáky na sportovní aktivity. K dispozici je jim také komunitní manažerka, která mimo jiné pomáhá se zapojením lidí a obsahem v aplikaci. „Cílem Spaceflow je zcela změnit zážitek, který v budovách máme,“ říká Lukáš Balík, CEO společnosti Spaceflow, do které nedávno investoval inkubátor UP21.

„Od aplikace očekáváme především přísun nových klientů z řad nájemníků, kteří ne vždy vědí o službách nabízených jejich sousedními firmami. Spaceflow také může přinést nové příležitosti vzájemné spolupráce a vybudovat nové obchodní i přátelské vztahy,“ říká o Spaceflow Michal Šťovíček, marketing manager společnosti INNEX, která v Luxembourg Plaza provozuje prodejnu se stylovým stíněním a designovým nábytkem.

CPI PROPERTY GROUP

CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu střední a východní Evropy a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě 7,5 miliardy eur, je realitní investor Radovan Vítek. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. S velmi rozmanitým portfoliem 420 nemovitostí pokrývá všechny segmenty – retail, kanceláře, bytové jednotky, hotely, průmysl, logistiku i biofarmy. Skupina je největším hotelovým operátorem v ČR dle ubytovací kapacity a druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení. CPI PG je také největším vlastníkem maloobchodních prostor v České republice, celkově vlastní 15 obchodních center v 10 českých městech (Praha, Brno, Mladá Boleslav, Kolín, Jihlava, České Budějovice, Plzeň, Liberec, Teplice, Hradec Králové). V září 2017 byla CPI Property Group ohodnocena ratingovou agenturou Moody´s investičním stupněm Baa3, který se v dubnu 2018 změnil ze stabilního na pozitivní. V dubnu 2018 získala skupina CPI Property Group od agentury S&P Global Ratings nový dlouhodobý kreditní rating “BBB”.