NETGEAR získal světového odborníka na informační bezpečnost

Praha, 12. července 2018 — Novým členem představenstva společnosti NETGEAR se tento měsíc stal Brad Maiorino, světově uznávaný odborník v oblasti řízení kybernetických, správních a rizikových procesů. Hlavním úkolem Maiorina bude pomoci společnosti NETGEAR lépe předvídat potenciální kybernetické hrozby a pružně a efektivně na ně reagovat.

„Jsem velmi rád, že mohu svými zkušenostmi přispět společnosti NETGEAR k řešení jedné z největších výzev, které jsou dnešní společnosti, jejich partneři a zákazníci vystaveni. Schopnost společností fungovat je dnes přímo svázána s jejich schopností se chránit a reagovat na bezpečnostní rizika, jež jsou v současnosti stále častější a závažnější,“ řekl Brad Maiorino.

Brad Maiorino se problematice informační bezpečnosti věnuje již 25 let. Své zkušenosti nasbíral a uplatnil v řadě významných společností řadících se do žebříčku Top 50 firem sestavovaným prestižním americkým magazínem Fortune. V roce 2001 Maiorino nastoupil do společnosti General Electric (GE), kde zastával několik pozic v oblasti řízení technologií. Postupně se propracoval na pozici šéfa informační bezpečnosti, kdy dohlížel na celosvětový bezpečností program této společnosti ve všech odvětvích podnikání. Později přestoupil do General Motors (GM), kde navázal na svou předchozí činnost a převzal globální zodpovědnost za informační bezpečnost a předvídání možných rizik s ní spojených.

Od roku 2014 pak Maiorino působil jako viceprezident a šéf informační bezpečnosti ve společnosti Target, v níž se věnoval opatřením po úniku citlivých dat během transformace celé společnosti s cílem ochránit ji před současnými kybernetickými hrozbami. Současně byl také členem představenstva Retail Cyber Intelligence Sharing Center (R-CISC), kde spolupracoval na posílení kolektivní ochrany napříč celým odvětvím průmyslu. Od roku 2017 působil jako výkonný viceprezident a partner ve společnosti Booz Allen Hamilton.

„Brad Maiorino je cennou posilou do představenstva společnosti NETGEAR. Jeho rozsáhlé zkušenosti s komplexními globálními operacemi z něj činí důvěryhodného a vyhledávaného poradce na nejvyšší průmyslové i vládní úrovni. Těšíme se proto, že budeme moci těžit z jeho znalostí a zkušeností, jež nám pomohou úspěšně reagovat na současnou dynamickou situaci v oblasti internetové bezpečnosti,“ dodal Patrick Lo, předseda a výkonný ředitel společnosti NETGEAR.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR, http://www.linkedin.com/company/netgear a www.facebook.com/NETGEARCZASK.