4 méně známé vychytávky pro focení se smartphonem P20 Pro

Praha, 18. července 2018 – Poslední vlajková loď od Huawei je známá díky špičkovému trojitému fotoaparátu Leica a využití umělé inteligence. Tvůrci P20 Pro nechali „mozek“ smartphonu nastudovat několik milionů fotografií v celkem 19 kategoriích. Výrobce však přidal i několik dalších vychytávek, které jsou užitečné na cestě za dokonalou fotografií, ale mnohdy zůstávají v pozadí hlavních rysů.

  1. Vyrovnejte horizont

V případě nakloněného záběru vás umělá inteligence v telefonu P20 Pro sice nebude automaticky korigovat, ale upozorní vás na to, že jste nakřivo. Telefon je schopen rozpoznat přírodní horizonty jako například hladinu jezera či střechu domu a znázornit je přerušovanou čarou. Zároveň zobrazí horizontální naváděnou čáru, která představuje aktuální naklonění objektivu.

Pokud si přejete fotit ve vodorovné poloze, stačí mírně otočit fotoaparát tak, aby se obě úsečky překrývaly a vybarvily se žlutě, a stisknout spoušť. Výrobce nás ale nechtěl omezovat v kreativitě, proto je tato funkce pouze informativní a rozhodnout se musíte sami.

  1. Skupinová fotografie bez odříznutých nohou

P20 Pro využívá mechanismů strojového učení k tomu, aby vylepšil kompozici fotografie s více lidmi. Díky tomu rozpozná, jak by měl vypadat ideální záběr a vás následně nasměrovat pomocí rámečku. S touto funkcí nehrozí, že by někomu na snímcích chyběly končetiny, popř. jiné části těla.

  1. Rozostření pozadí

Známý bokeh (čti boké) efekt má japonský původ a nese velmi prozaický význam: v překladu znamená „rozostření“. Zatímco bokeh byl dlouho výsadou digitálních zrcadlovek, v roce 2016 pronikl do světa mobilních telefonů.

Ve smartphonech se o jeho realizaci stará buď duální fotoaparát, který spojuje dva snímky, nebo softwarová úprava ex-post. Nutno přiznat, že i tato technologie musela trochu dozrát, než jsme se dočkali přirozeně vypadajícího výsledku. S příchodem roku 2018 mnozí odborníci přiznávají, že rozostření pozadí je při focení špičkovým smartphonem Huawei P20 Pro srovnatelné se zrcadlovkou.

Na sociálních sítích běžných lidí není bokeh ještě tolik viditelný a rozšířený. S telefonem Huawei P20 Pro vás dělí od fascinujících fotografií pouze jeden dotyk. Protože právě tak se tato funkce zapíná a vztahuje se na snímky jak z předního fotoaparátu, tak těch, které jsou pořízené tím zadním.

  1. 3D osvětlení a modelování obličeje

Při snímání portrétových snímků s Huawei P20 Pro mnohokrát stačí, aby se „zkrášlovací“ funkce pohybovala kolem úrovně 1 či 2 z deseti. Za krásné estetické výsledky i při nízkých úrovních může dvojitá virtuální péče.

V první řadě se jedná o 3D portrétní osvětlení, jemuž předchází AI. Jakmile AI identifikuje, kde na snímku se nachází tvář člověka, umožní nasvítit cíleně pouze tvář, jako byste měli k dispozici studiová světla či odrazky.

Důležité je nejen vědět, ZDA je třeba model dosvítit, ale zejména JAK. Proto v druhé fázi nastupuje funkce „Face modeling“, která vylaďuje virtuální osvětlení tak, aby co nejvíce portrétu lichotilo.

V oficiálním videu od Huawei od 1:19 https://www.youtube.com/watch?v=R6e0zbPxac0 je vidět, jak tato funkce funguje.

V obou případech jde o automatický proces, ve kterém se musíme spoléhat na umělou inteligenci a její vyhodnocení situace. Na druhé straně AI za nás vyřeší i nastavení, ke kterým bychom běžně potřebovali mnoho znalostí a zkušeností. Na koncept umělé inteligence proto můžeme nahlížet nikoli jako na ohrožení, ale spíše rozšíření kapacity vlastního mozku. Jako na šikovného studenta, který se učí teorii pokročilé fotografie, zatímco vy si před spaním přečtete raději beletrii.

Vyhrajte s Huawei P20 Pro fotografickou soutěž Huawei NEXT IMAGE

Šikovný Huawei P20 Pro se stane skvělým pomocníkem nejen ve vylepšování vašeho fotografického umění, ale s jeho pomocí můžete zapůsobit i na renomované porotce prestižní soutěže NEXT IMAGE, kdy, společně s těmito tipy, určitě zabodujete. Pravidla soutěže a časový harmonogram jsou umístěny na webu http://campaign.consumer.huawei.com/cz/. Na vítěze čeká nejen lákavá finanční odměna ve výši až 10 000 eur, ale i otištění snímků v prestižním časopise National Geographic a mnoho dalšího.
Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

Kontakt pro média:
Dana Řeháčková
Kindred Group
E: dana.rehackova@kindredgroup.cz
T.: +420 737 401 239

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2016 se společnost umístila na 3. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Šestnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.