ELAC Debut 2.0 – nástupce reprosoustav oceněných cenou EISA

Na náš trh přicházejí reproduktorové sestavy ELAC Debut 2.0., jejichž předchozí generace získala nejprestižnější evropské novinářské ocenění v oblasti audiovizuální techniky – EISA. Reprosoustavy ELAC Debut 2.0 pocházejí z dílny jednoho z nejuznávanějších výrobců, a kromě oceňovaného zvukového podání se vyznačují vynikajícím dílenským zpracováním a atraktivní cenou.

Praha, 24. července 2018 – Společnost BaSys CS, výhradní distributor produktů ELAC pro ČR, představuje na našem trhu novou generaci mimořádně zajímavé rodiny reprosoustav ELAC Debut 2.0. Tato sada, která osloví české zákazníky vynikajícím oceňovaným zvukem a také velmi atraktivní cenou, umožňuje vytvořit podle potřeb a možností zvukovou kulisu od stereo sestavy až po mnohokanálové osazení domácího kina. Tato nová řada zahrnuje třípásmové sloupové a dvoupásmové policové, efektové (určené pro montáž na zeď) a centrální reproduktory, které lze doplnit stejně designovanými subwoofery řady Debut. Všechny uvedené modely vyjma subwooferu a efektové sady jsou k dostání ve dvou provedeních s basovými reproduktory ve dvou různých průměrech 133 mm a 162 mm, přičemž druhý poskytuje ještě lepší zvukové vlastnosti. Zajímavým doplňkem je dvoupásmová soustava pro 3D prostorové ozvučení.

Předchozí generace reprosoustav ELAC Debut, konkrétně sloupový model F6, získal v sezóně 2016 až 2017 novinářské ocenění EISA v kategorii „evropské reproduktory roku“. Nová řada byla s přihlédnutím na oceňované vlastnosti přepracována, dále vylepšena a laděna světově uznávaným zvukovým expertem Andrew Jonesem, jenž stojí za zvukovými vlastnostmi všech reprosoustav ELAC navržených v Americe.

Základem celé rodiny Debut 2.0 je skříň z dřevovláknitých MDF desek s luxusní vinylovou úpravou a vnitřním vyztužením. To zajišťuje vysokou tuhost a pevnost a snižuje nebezpečí vzniku nežádoucích vibrací.

Nový výškový i basový reproduktor

Do nové řady ELAC Debut 2.0 byly vestavěny drivery s hedvábnou membránou a schopností vyzařovat zvuk až do frekvence 35 kHz do většího prostoru, než je běžné. Tím se zlepšilo celkové podání výšek a také zvětšila plocha ideálního poslechového místa, což je mimořádně praktické při poslechu více lidmi nebo v režimu domácího kina. Nový tweeter je pro eliminaci tříštění zvukových vln zapuštěn uvnitř boxu do speciálního zvukovodu.

Prezentaci středního pásma a hlubokých tónů má na starosti inovovaný reproduktor z tkaného aramidu, který poskytuje vyšší tuhost a tlumení dozvuků, než může nabídnout jakýkoli polypropylen nebo papír. Díky této konstrukci s novým tvarem kuželové membrány bylo dosaženo jasnější a přesnější reprodukce basového základu hudby.

Optimalizované centrální jednotky

Centrální reproduktor je nejdůležitějším zvukovým článkem reprodukčního systému vícekanálového domácího kina, protože právě tudy je k posluchačům směrováno největší množství zvuku. Právě na něm tedy závisí srozumitelnost dialogů. V nových centrálních jednotkách ELAC Debut 2.0 je osazen jeden výškový a dva středobasové reproduktory současně se dvěma předními vývody basreflexu. Zároveň byla optimalizována citlivost a impedance tak, aby byla posílena dynamika zvuku i při použití levnějších, méně výkonných zařízení, která zásobují reproduktory signálem, jako jsou AV receivery.

Kompletní sada ELAC Debut 2.0 je nyní k dostání u autorizovaných prodejců distributora BaSys. Regálová reprosoustava ELAC Debut 2.0 je na trhu za cenu 4 000 Kč, respektive 4 500 Kč za jeden kus (menší a větší průměr basového reproduktoru), odpovídající sloupová sada za cenu 9 500 Kč a 12 000 Kč za kus, centrální reproduktor za 6 500 Kč, respektive 9 000 Kč a efektová sada určená pro montáž na zeď za 4 000 Kč za kus.

O společnosti Elac:

Elac vyrábí inovativní výrobky s vynikajícím zvukovým přednesem a hodnotou, se závazkem dosažení nejlepšího zvuku na světě, již 90 let. Součástí nabídky je široký rozsah reprosoustav a audio komponentů. Od začátku je Elac pověstný svými pokročilými technologiemi, nekompromisní kvalitou dílenského zpracování a hodnotným Evropským stylem.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

Reklamy