Mediální skupina MAFRA od 1. srpna sjednocuje své videoplatformy a zavádí novou značku iDNES KINO

Značka iDNES od 1. srpna 2018 zastřeší veškeré videoplatformy mediální skupiny MAFRA. Hraná tvorba bude uváděna pod zbrusu novým brandem iDNES KINO. Videoportál Playtvak.cz, který dosud produkoval a vysílal úspěšné seriály jako Single Lady, Single Man, Vesničan a řadu dalších oblíbených pořadů, se stane produkční organizací – pro iDNES KINO bude vyrábět videoobsah a zároveň dále rozvíjet produkci v oblasti seriálové tvorby.

Zpravodajské pořady a publicistické i zábavné formáty současné platformy Playtvak.cz postupně rozšíří obsah videoportálu iDNES.tv, který vytváří tým pod vedením Naděždy Petrové, šéfredaktorky iDNES.cz.

„Kvalitní zpravodajský i zábavný videoobsah patří mezi naše dlouhodobé strategické cíle. Značka iDNES byla v tomto směru průkopníkem a je úspěšná i v rostoucím konkurenčním prostředí. Věřím, že inovace v podobě iDNES KINO tento úspěch dále posílí a projekt si rychle najde své příznivce,“ řekl Štěpán Košík, předseda představenstva MAFRA, a. s.

Zavedením nové značky iDNES KINO mediální skupina MAFRA dále podpoří synergii své videotvorby. Produkční organizace Playtvak.cz bude pokračovat v produkci seriálů a dle slov Vladimíra Mužíka, ředitele videoobsahu společnosti MAFRA, a. s., zaměří svoji pozornost také na zajímavé příležitosti v oblasti filmové tvorby.

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA

Multimediální skupina MAFRA patří k nejsilnějším mediálním společnostem v České republice. Je zastoupena všemi mediatypy – printem, on-linem, TV a rozhlasem. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net, magazín o běhání RunGo.cz a realitní web reality.idnes.cz. Do skupiny dále patří  zábavný videoportál Playtvák.cz, hudební stanice Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ (společný projekt operátora T-Mobile a mediální skupiny MAFRA), největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě. Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. Na Slovensku je portfolio skupiny zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. Nedílnou součástí mediální skupiny MAFRA jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Reklamy