Nový herní třípásmový router AC5400X s MU-MIMO

Česká republika, Praha – 15. srpna 2018 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje svůj první herní router pod značkou TP-Link. Hráči tráví mnoho času výběrem součástí své herní sestavy a díky hernímu routeru Archer C5400X k ní získají i maximální připojení bez kompromisů. Je navržen tak, aby držel krok s výkonem, jaký špičkové herní sestavy vyžadují.

Hráči na vysoké úrovni se neobejdou bez vysokého výkonu všech součástí, které jim umožní umístění na vrcholných pozicích herních žebříků. Proto je router Archer C5400X vybaven čtyřjádrovým procesorem s 64bitovou architekturou a taktem 1,8 GHz, třemi koprocesory a operační pamětí 1 GB. To zaručuje, že je schopen poskytnout vysoký výkon pro bleskové zvládnutí veškerých datových služeb, spojení a aplikací bez latence. A to s jediným cílem, aby hraní bylo plynulé a bez sebemenší prodlevy.

Inteligentní řízení datového provozu

Router Archer C5400X využívá dynamickou optimalizaci. Automaticky detekuje datový provoz, který se týká her, aby hráčům zajistil náskok v kritických situacích, soubojích PvP a hodnocených utkáních. A když neprobíhá žádný virtuální souboj, zajišťuje router rychlý přenos dat, například pro sledování filmů ve 4K rozlišení.

Priorita je rychlost

Wi-Fi přenos dat je neuvěřitelně rychlý díky kombinaci tří pásem, kterou router Archer C5400X umí zvládnout: 2,4 GHz (1000 Mbit/s) a dvě různá pásma 5 GHz (2167 Mbit/s + 2167 Mbit/s). Tato tři Wi-Fi pásma umožňují lépe zvládnout provoz v bezdrátové síti a zajišťují náskok ve víru bitvy.

Jedno pásmo lze vyhradit pouze pro hry, zatímco zbývající dvě Wi-Fi pásma, s vysokou kombinovanou rychlostí, se postarají o ostatní potřeby domácnosti. Nebo lze aktivovat funkci Smart Connect, díky které router přiřadí každému zařízení co nejlepší Wi-Fi pásmo. Tím se inteligentně řídí síťový provoz a zajišťuje, aby výkon jednotlivých připojených zařízení byl co nejvyšší.

Router Archer C5400X využívá technologie MU-MIMO a Airtime Fairness (volně přeloženo: spravedlivé přiřazování vysílacího času) s cílem vyvážit nároky jednotlivých zařízení na rychlost a přesnost. Kalibrované způsoby měření a sofistikované algoritmy určují, jakým způsobem bude router přidělovat své vysílací kapacity a distribuovat vyčleněné Wi-Fi streamy každému zařízení tak, aby se hráči mohli soustředit na protivníky a nemuseli „bojovat“ o šířku pásma.

Hraj odkudkoli

Díky funkci RangeBoost lze hrát ze sklepa, garáže nebo dvorku, protože posiluje kvalitu příjmu signálu a zaměřuje se na zesílení připojení v domě tak, aby starší i novější zařízení mohla být připojena na větší vzdálenosti, než by tomu bylo u jiných routerů.

Dvojnásobnou rychlostí po kabelu

Router má k dispozici osm gigabitových portů sítě Ethernet, které zajistí rychlé kabelové připojení pro počítače, chytré televizory a herní konzole bez potřeby dalšího switche.

A když se pro dva LAN porty použije funkce Link Aggregation, zdvojnásobí se rychlost připojení z 1 Gbit/s na 2 Gbit/s, což ocení připojená úložiště NAS (Network Attached Storage) a počítače s LACP. Lze také zkombinovat WAN a LAN port za účelem připojení modemů s technologií DOCSIS 3.1, a získat tak nejrychlejší možné připojení k internetu.

HomeCare chrání komplexně

Router Archer C5400X je chráněn díky balíku bezpečnostních funkcí TP-Link HomeCare. Ty ho chrání před škodlivými hrozbami, které mohou proniknout do systému například při stahování nebo sdílení souborů nebo před nejnovějšími kybernetickými hrozbami. To vše díky výkonnému zabezpečení, integrovanému antivirovému softwaru, sofistikované rodičovské kontrole a ochraně proti neoprávněnému přístupu.

Komunikace v bezpečí

Zabezpečit data umí router i bez ohledu na to, kde se uživatel nachází. A to pomocí integrované virtuální soukromé sítě (VPN) a softwaru OpenVPN, který vytvoří soukromou síť s PPTP. Současně je vybaven funkci VPN Acceleration, aby celý takto zabezpečený provoz probíhal až 5x rychleji.

Klíčové vlastnosti Archer C5400X

  • První herní router značky TP-Link
  • Čtyřjádrový 64bitový procesor s taktem 1,8 GHz, 3 koprocesory a 1 GB RAM
  • Třípásmový provoz s celkovou ohromující rychlostí přenosu dat 5334 Mb/s
  • Bezpečnostní balík HomeCare zajišťuje celkovou ochranu
  • Akcelerace VPN zajistí až 5x rychlejší VPN připojení

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/products/details/cat-9_Archer-C5400X.html#specifications

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157698610514541

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.

Reklamy