Rozšířená řada audio produktů LG XBOOM bude středem pozornosti na veletrhu IFA 2018

S 35% podílem na globálním trhu mini komponentů a All-in-One má LG XBOOM nakročeno stát se silným hráčem

SOUL, 20. srpna 2018 — Na veletrhu IFA 2018 v Berlíně představí společnost LG Electronics (dále „LG“) rozšířenou řadu svých audio produktů XBOOM, která teď kromě mini komponentů a výrobků All-in-One zahrnuje i přenosné bluetooth reproduktory XBOOM Go a chytré reproduktory XBOOM AI ThinQ. Značka XBOOM měla vždy v prostředí zábavy silný zvuk, což přispělo k jejímu 35% podílu na globálním trhu v kategoriích mini komponentů a All-in-One audia.

XBOOM mini (model CK99) a All-in-One (model OK99) jsou všeobecně oblíbené díky ohromujícímu výkonu od 1800 W až do 5000 W, který zajistí na party vzrušující atmosféru. Funkce Pro DJ Wheel umožní každému stát se dýdžejem s využitím kreativních možností mixování a scratchingu a zábavných světelných efektů. Fanoušci karaoke mohou potlačit hlasovou stopu v téměř každé skladbě a regulovat rozsah pomocí funkcí Voice Canceller a Key Changer; rukojeť Grab & Move a kolečka u produktu LG OK99 pak povyšují termín „přenosný audio systém“ na zcela novou úroveň.

Uvedení produktů XBOOM Go (modely PK3/PK5/PK7) umožňuje těšit se ze zkušeností společnosti LG v oboru audia ještě většímu počtu milovníků hudby. XBOOM Go staví na dědictví značky v oblasti výkonného zvuku a party zábavy a má posluchače uchvátit jak bezkonkurenční kvalitou, tak i uživatelským komfortem. Díky pokročilé audio technologii značky Meridian podávají reproduktory XBOOM Go i přes své kompaktní rozměry jasné výšky a zdokonalené basy a také výjimečně silný a přesný zvuk. XBOOM Go je také první bezdrátový reproduktor, který podporuje technologii aptXHD společnosti Qualcomm umožňující jedinečné bezztrátové streamování audia s vysokým rozlišením 24 bit / 576 kbps. LG je první společností, která zabudovala aptX HD do smartphonu (u modelu G5); a také dnes se pokročilá audio technologie nachází v modelu LG G7ThinQ. Modely XBOOM Go jsou dále vybaveny pestrobarevnými světelnými efekty a rukojeťmi Grab-N-Go a X-grip, které jim dávají špičkovou přenosnost a stabilitu. Díky dlouhé životnosti a odolnosti vůči vodě a dalším živlům jsou reproduktory XBOOM Go ideální pro venkovní aktivity.

Sortiment reproduktorů LG XBOOM AI ThinQ tvoří model WK7 a model WK9, oba vybavené službou Google Assistant, která umožňuje zadávat příkazy pouhým hlasem. Na rozdíl od jiných reproduktorů s umělou inteligencí není kvalita zvuku u LG XBOOM AI ThinQ jen dodatečným pocitem. Partnerství společností LG a Meridian umožňuje kompletně rozvinout odborný potenciál obou společností v oblasti audia a zajistit tak bezztrátový Hi-Fi zvuk, precizní reprodukci hlasu a přesné basy na úrovni studiové nahrávky. Ve spolupráci mezi společnostmi LG a Google byl přímo do produktu integrován Google Assistant jako domácí HUB, který umožňuje z modelů WK7 a WK9 ovládat chytré domácí spotřebiče kompatibilní s Google Assistantem i domácí spotřebiče LG kompatibilní s LG ThinQ *). K reproduktoru XBOOM AI ThinQ WK7, který je v současné době uváděn na klíčové trhy, se ještě letos přidá i WK9 s 8palcovým chytrým displejem, který zajistí ještě vyšší interaktivní komfort.

Základem všech produktů LG XBOOM je audio technologie Meridian. Nedávné strategické partnerství společnosti LG s těmito britskými specialisty na audio má významný vliv na to, jak LG navrhuje a vyvíjí své produkty. Jako společnost, která stojí za prvním aktivním digitálním reproduktorem na světě a prvním přehrávačem CD s audiofilskou kvalitou ve svém oboru, hrál Meridian zásadní roli při vývoji a implementaci revolučních audio technologií jako např. Master Quality Authenticated (MQA).

„Rozšířením naší značky XBOOM na bezdrátové a chytré reproduktory otevírá společnost LG nové možnosti, s nimiž bude značka XBOOM stát na čele celého našeho oboru domácího audia,“ říká Seo Young-jae, vedoucí obchodní divize sbližování audia a videa společnosti LG Home Entertainment. „Když je naším partnerem pro audio technologie společnost Meridian, jsme přesvědčeni, že výrobky XBOOM budou mít v Evropě stejný úspěch, jaký měly v dalších částech světa.“

Návštěvníci stánku LG v hale 18 veletrhu IFA 2018 budou mít možnost prohlédnout si výrobky LG XBOOM a další inovace produktů pro domácí zábavu na vlastní oči.

*) Rozsah a podpora služby Google Assistant se může lišit dle teritoria a jazykového nastavení.

Označeno tagem