ELAC získal potřetí v řadě EISA, nejprestižnější evropské ocenění v oblasti audio a videotechniky

Letošní ocenění EISA v kategorii „nejlepší reproduktory roku“ získala pro sezónu 2018/2019 stojanová reproduktorová sestava ELAC Adante AS-61. Po loňském ocenění gramofonu ELAC Miracord 90 a předloňském vítězství reproduktorů ELAC Debut se jedná o třetí po sobě jdoucí ocenění EISA pro výrobky tohoto výrobce audiotechniky.   

Praha, 22. srpna 2018 – Mezi produkty oceněnými letošní cenou EISA exceluje v kategorii nejlepších reproduktorů roku reprosoustava ELAC Adante AS-61. Tyto na první pohled nenápadné reproduktory vycházejí z návrhu Andewa Jonese, jehož rukopis nesou všechny produkty pocházející z Americké divize společnosti ELAC. Třípásmová sestava s citlivostí 85 dB při 2,83 v/1m vyniká použitím vlastního technologického řešení středo-výškového reproduktoru. Umístění 1palcového výškového měniče uprostřed středového reproduktoru s pevnou, ale lehkou hliníkovou membránou umožnilo docílit díky zvukovým vlnám vycházejícím z jednoho místa optimální reprodukce. Hlavní výhodou je posílení prostorovosti jak v přímé poslechové ose, tak i mimo ni. Vše doplňuje 6,5palcový basový měnič v kombinaci s pasivním radiátorem s tím, že oba používají opět hliníkovou membránu, která umožňuje docílit lepších vlastností než běžně používané papírové provedení. Významným kladem tohoto uzavřeného řešení bez basreflexu je menší citlivost na umístění v místnosti, lepší komplexní podání celého spektra hlubokých tónů bez jednotvárného „dunění“ a optimální tlumení basových měničů eliminující negativní vliv zpětných kmitů. To zjednodušeně řečeno přináší prokreslenější a jasnější basy a umožňuje použít sestavu s jakýmkoliv zesilovačem odpovídající kategorie.  

Sestava Adante AS-61 je určena pro využití se zesilovačem s výkonem 50 až 160 W na jeden kanál. Je designována ve vysoce lesklé úpravě a uživatelé mají na výběr z černé nebo bílé barvy, případně provedení olejované ořechové dýhy.  

Potvrzení výjimečných vlastností produktů ELAC

Letošní ocenění navazuje na loňskou cenu EISA pro unikátní gramofon Miracord 90, který vznikl na oslavu 90. výročí vzniku společnosti a na stejné ocenění pro reproduktory Debut v sezóně 2016/2017. Posledně zmíněná reproduktorová soustava se před nedávnem dočkala nové, inovované verze Debut 2.0.

ELAC, který je historicky největším průkopníkem v kategorii gramofonů a jedním z nejvýznamnějších výrobců reproduktorů a reproduktorových sestav na světě, tak potvrzuje své postavení a význam inovací, které vyvíjí a aplikuje. Součástí nabídky ELAC je v dnešní době široký rozsah audio produktů.

Reproduktorová sestava Adante AS-61 je na našem trhu k dispozici prostřednictvím výhradního distributora, společnosti BaSys CS a jeho autorizovaných partnerů. Koncová doporučená cena stereo sady včetně podlahových stojanů je 94 000Kč. Její další rozšíření je možné prostřednictvím stejně designované sloupové sestavy Adante AF-61, centru Adante AC-61 či subwooferu. Gramofon Miracord 90 je k dostání za 64 000Kč a nedávno představenou novou generaci Debut 2.0 lze pořídit za cenu od 4 000 Kč za jeden kus regálové reprobedny.

O společnosti Elac:

Elac vyrábí inovativní výrobky s vynikajícím zvukovým přednesem a hodnotou, se závazkem dosažení nejlepšího zvuku na světě, již 90 let. Součástí nabídky je široký rozsah reprosoustav a audio komponentů. Od začátku je Elac pověstný svými pokročilými technologiemi, nekompromisní kvalitou dílenského zpracování a hodnotným Evropským stylem.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

Reklamy