Rychlý test prokáže sníženou činnost štítné žlázy

Praha 22. srpna 2018 – Poruchou štítné žlázy trpí asi půl milionu Čechů. Většina z nich však o tom ani neví. Diagnostika je sice poměrně jednoduchá, nicméně příznaky jako únava, zimomřivost, náladovost či přibírání na váze často nepřisuzujeme dlouhodobému fyzickému problému. Nyní si díky novému domácímu testu Veroval® Štítná žláza můžete funkci své štítné žlázy ověřit z domova.

Štítná žláza je důležitý orgán ve tvaru motýlka v oblasti hrtanu. Hormony, které žláza vylučuje, jsou nepostradatelné po celý život. Hormony tyroxin a trijodtyronin hrají zásadní roli v látkové přeměně a jsou zodpovědné za celou řadu funkcí, od prenatálního vývoje mozku přes metabolismus tuků, cukrů, bílkovin nebo i kostí, po stimulaci srdce. Protože je působení hormonů produkovaných štítnou žlázou tak komplexní, má její snížená funkce celou řadu příznaků.

Nejčastějšími příznaky hypotyreózy neboli snížené funkce štítné žlázy jsou únava, častý pocit chladu, slabosti, lámavé nehty a vlasy, případně se přidávají bolesti svalů a kloubů. Většina těchto symptomů je způsobena zpomalením takřka všech procesů v těle, včetně nižší spotřeby kyslíku.

TSH jako první indikátor

V případě podezření na sníženou funkci štítné žlázy lékař vyšetří žlázu pohmatem a odešle vzorek krve ke zjištění hladiny TSH (tyreiodální stimulační hormon). Právě tu si však můžete nyní zjistit z pohodlí svého domova.

Domácí test Veroval® Štítná žláza – stačí kapka krve

Rychlý test štítné žlázy byl vyvinut tak, aby i v domácím prostředí mohl být proveden s přesností a spolehlivostí moderní diagnostiky. Pomůže rychle zjistit, zda netrpíte sníženou aktivitou štítné žlázy. Kapku krve jednoduše v testovací nádobce promícháte ředícím pudrem a směs nalijte do testovací kazety. Hodnotící studie potvrdila u tohoto testu přesnost vyšší než 95 %. Mějte však na paměti, že definitivní diagnózu musí stanovit váš lékař.

„Snažíme se o neustálé rozšiřování řady domácích testů Veroval, které napomáhají v dnešní uspěchané době lepšímu předcházení zdravotních komplikací. Mnoho lidí má podezření na nějaký zdravotní problém, ale dokud příznaky neovlivňují běžný chod jejich života, lékaře z časových či jiných důvodů nenavštíví. Veroval domácí testy komplikaci „zviditelní“ a donutí tak dotyčného obrátit se na odbornou pomoc,“ říká Jana Hraběová, brand manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval® Štítná žláza je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb nebo na www.lekarnahartmann.cz za doporučenou cenu 349 Kč.

Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků
a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu
v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě.
HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců.

 

Reklamy