Ekolo.cz vyhlašuje září „Měsícem bezpečnosti elektrokol“

Na rozdíl od sportovních jízdních kol, sezóna dopravy na elektrokole v září vrcholí. Ti co ho ještě nemají řeší pořízení za výhodné ceny. Ti, co ho již používají se věnují bezpečnému a bezproblémovému provozu a zabezpečení proti krádeži. Pozornost by měli zaměřit i na údržbu před podzimním a zimním obdobím.

2018-08-31 16_39_41-ELEKTROKOLA - NEJVĚTŠÍ PRODEJNA _ EKOLO.CZ.png

Když už duben může být měsícem bezpečnosti (v silniční dopravě) jako takové, proč bychom nemohli právě záři vyhlásit za Měsíc bezpečnosti elektrokol? Návrat do škol a ukončení období dovolených přinese zvýšenou dopravu a tím i vyšší frekvenci používání elektrokol pro přepravu do práce či do školy.

V průběhu “Měsíce bezpečnosti” si můžete osahat a vyzkoušet elektrokola na testovacích polygonech, které ekolo.cz postaví na akcích: Future Port Prague (6. – 7. září v Pražské tržnici), na Zažít Krč Jinak (7. září. v Modrém pavilonu), na LadronkaFestu (15. září) či na pražském Dni bez aut (v sobotu 22. 9. 2018 v Křižíkově ulici).  

Prvky a doplňky pro bezpečnou jízdu

Při jízdě na kole a elektrokole rozhodně nepodceňujte správnou volbu bezpečnostních prvků. Se zkracujícími se dny je důležité správné osvětlení a reflexní prvky (jak na e-kole, tak na oblečení). Hodit se mohou i zpětná zrcátka na kolo či na helmu. Na tu ostatně rozhodně při jízdě nezapomínejte, stejně jako na vybavení elektrokola funkčním zvonkem.

Ochranu proti odcizení vašeho dopravního prostředku zajistí masivní zámek, doporučujeme pojištění elektrokola a zvažte i novinku na trhu – asistenční službu. Tým ekolo.cz v pražské prodejně v Krči je připraven poradit zájemcům o elektrokola i jejich stávajícím vlastníkům.

Nabídky ekolo.cz v rámci “Měsíce bezpečnosti elektrokol”

Pojištění elektrokola na rok zdarma

V rámci Měsíce bezpečnosti elektrokol nabízí ekolo.cz ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou pojištění elektrokola na rok zdarma (za pojištění na dva roky zaplatíte jako za jeden rok). Nabídka platí pro nové i stávající majitele maximálně 2 roky starých elektrokol.  

Získáte nejen ochranu před krádeží e-kola (z domu, z auta nebo z veřejného prostranství), ale zahrnuje i „havarijní pojištění“ pro případ majitelem zaviněného poškození nebo vandalismu. V prvním případě pojišťovna rychle (typicky do 7 pracovních dnů od nahlášení) zašle pojištěnému poukaz, na který si v prodejně odebere stejné či jiné elektrokolo v totožné hodnotě, ve druhém případě plně hradí opravu v autorizovaném servisu.  

Například v nejčastější kategorii – elektrokolo do 35.000 Kč přijde jeho pojištění pouze na 99 Kč měsíčně.  Více info  www.ekolo.cz/pojisteni-elektrokola.

Asistenční služba pro elektrokola na rok zdarma

Pro elektrokola se může hodit obdoba klasické automobilové asistenční služby – Cyklo Asistence od Allianz Assitance. V případě defektu zavolá držitel asistenční karty na dispečink a za cca 30 minut (průměrný čas příjezdu vozu) je zde pomoc. Technik buď opraví závadu na místě, nebo dopraví cyklistu (nebo celou jeho rodinu) s elektrokoly do servisu, zpět k automobilu nebo do hotelu do 50 km. K dispozici je i šikovné Připojištění vybité baterie. V případě neopravitelné závady nebo krádeže e-kola je možné si v místě pobytu pojištěného vypůjčit jiné elektrokolo až do částky 4 500 Kč (u ekolo.cz je za tuto částku možné zapůjčení elektrokola až na 10 dní).

V rámci „Měsíce bezpečnosti“ nabízí ekolo.cz k novému elektrokolu pro prvních 50 zákazníků vystavení Asistenční karty pro jednotlivce, vč. připojištění vybité baterie zdarma.
Více info https://ekolo.cz/asistencni-sluzba-pro-elektrokola.

Značkový cyklo-zámek za polovic

Nejenom v případě pojištění kola je nutné používat kvalitní zámek, který elektrokolo chrání před odcizením. Mezi dlouhodobě nejlépe hodnocený a bezkonkurenčně nejprodávanější cyklo-zámek k elektrokolu na evropském trhu patří model ABUS Centuro 860. Jedná se o 20 mm silný spirálový zámek v bezpečnostní třídě 7 (extra security) s délkou kabelu 110 cm.

V rámci „Měsíce bezpečnosti“ nabízí ekolo.cz k novému elektrokolu tento skvělý produkt za poloviční cenu – tedy pouze za 499 Kč.

O ekolo.cz

ekolo.cz na českém trhu uvádí elektrokola do povědomí už od roku 2007 a od roku 2010 konstruuje a vyrábí značková elektrokola značky Agogs. Sortiment obchodu (najdete ho v praze 4 – Krči, nedaleko Thomayerovy nemocnice) zahrnuje více než 120 fyzicky vystavených modelů elektrokol od českých a světových výrobců.