Nejmenší a nejlehčí 4K+ projektor s vysokým jasem v prodeji

Společnost Panasonic Business uvedla nový přírůstek do řady projektorů v podobě laserového projektoru s rozlišením 4K+ a světelným výkonem 21 000 lumenů, který je určen pro živá vystoupení, výstavy, pronájmy i permanentní instalace.

PT-RQ22K je 3-ChipDLP™ SOLID SHINE se stejnými rozměry jako WUXGA projektor PT-RZ21K, který je nejprodávanějším projektorem s vysokým jasem v Evropě. Za 9 měsíců od uvedení na trh se ho prodalo více než 500 kusů.

RQ22K je vybavený unikátní technologií Pixel Shift, která vytváří na obrazovce větší počet pixelů než běžný 4K projektor – zobrazuje tak ostřejší, působivější a věrnější obraz.

„RQ22K splňuje nároky na projektor s vysokým jasem a rozlišením vyšším než 4K, který je zároveň lehký a promítá ve filmové kvalitě. Je vhodný pro nejnáročnější podmínky, a to i tam, kde je potřeba více projektorů v omezeném prostoru,“ řekl evropský marketingový ředitel Panasonic Hartmut Kulessa. „Vyvinuli jsme nejmodernější zobrazovací zařízení, včetně Quad Pixel Drive procesoru a Real Motion procesoru s obnovovací frekvencí 240 Hz. Díky tomu dokáže nový projektor PT-RQ22 vytvořit jasný a ostrý obraz. Tvůrci mohou produkovat obsah s rychlým pohybem a zobrazit ho bez rozmazání a chvění.“

Situace, ve kterých je absolutní spolehlivost prioritou číslo jedna, jsou pro model PT-RQ22K jako stvořené. Projektor se může pyšnit dvojitým laserovým světelným zdrojem a dokáže i okamžitě přepnout na záložní video signál, pokud primární sinálový zdroj přestane vysílat. Žáruvzdorné fosforové kotouče a polovodičové laserové moduly nabízí živé obrazy v rozlišení 4K+ se špičkovým jasem 21 000 lumenů, vysokým kontrastem a vynikající věrností barev. Model PT-RQ22K může také nabídnout emulaci BT.2020 a podporuje přehrávání prémiového video obsahu v HDR.

 „RQ22K využívá stejné kompaktní tělo jako WUXGA model PT-RZ21K, takže dokáže využít také stejné příslušenství jako například montážní klece a objektivy. Díky tomu je přechod do 4K mnohem dostupnější než dříve. Odstíněním optiky chlazením založeným na tepelných trubicích a odstraněním vzduchového filtru bylo možné dosáhnout u projektoru dlouhodobého bezúdržbového provozu,“ doplnil Hartmut Kulessa.

PT-RQ22K disponuje připojením pomocí jediného vstupního kabelu 4K DIGITAL LINK a je kompatibilní s nově uvedeným rozhraním společnosti Panasonic 12G-SDI (ET-MDN12G10), stejně jako s celou řadou objektivů stávajících 3-Chip DLP™ společnosti Panasonic.

Více informací o Panasonic Visual System Solutions najdete na: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků a odolných podnikových tabletů (VDC Research, březen 2018).
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global