Vodafone zdvojnásobí evropské pokrytí sítí internetu věcí NB-IoT

25. září 2018, Praha – Do konce roku 2019 bude technologie 5G úzkopásmového internetu věcí NB-IoT (z anglického Narrow Band Internet of Things) dostupná na dvojnásobném množství evropských základových stanic Vodafonu. Největší mezinárodní NB-IoT síť na světě tak bude k dispozici v deseti evropských zemích, nově včetně Spojeného království, Rumunska a Maďarska. Za hranicemi Evropy bude Vodafone svou síť úzkopásmového internetu věcí rozšiřovat v Jihoafrické republice a v Turecku. Vysoké investice společnosti Vodafone do technologie NB-IoT reagují na rostoucí zájem firem.

V České republice Vodafone dokončil celonárodní pokrytí sítí  NB-IoT už na konci roku 2017. Venkovním signálem NB-IoT pokrývá téměř 100 % plochy státu a signálem uvnitř budov téměř 100 % populace ČR.

Do komerčního provozu byla síť uvedena v prosinci 2017 a přenáší již data spojená například s dodávkami energií, obsazeností parkovišť a budov nebo dodává konektivitu chytrým zařízením, která pomáhají v boji proti kůrovci nebo v monitoringu znečištění ovzduší,“ řekl Petr Dvořák, generální ředitel Vodafonu.

K výhodám technologie NB-IoT patří kromě energetické nenáročnosti a nízkých cen koncových zařízení také vysoká dostupnost služby uvnitř objektů a možnost zapojit do technologie velké množství zařízení (v řádu desítek tisíc). Z pohledu bezpečnosti patří NB-IoT mezi ty nejlépe zabezpečené LPWA technologie a garantuje tak zákazníkům Vodafonu vysokou kvalitu služeb.

„NB-IoT firmám otevře možnosti 5G sítí o rok dříve, než je začnou ve velkém využívat i ostatní zákazníci. Věřím, že to bude velký impuls pro rozšíření využívání internetu věcí mezi firemními zákazníky. Naše NB-IoT síť posiluje přední pozici Vodafonu v oblasti internetu věcí a umožňuje našim zákazníkům připojit svá chytrá zařízení do největší a nejbezpečnější mezinárodní sítě na světě,“ uvedl ředitel skupiny Vodafone pro IoT Stefan Gastaut.

Vodafone již NB-IoT sítě spustil v České republice, Německu, Španělsku, Řecku, Irsku, Itálii, Nizozemí, Austrálii, Jihoafrické republice a Turecku.

Se 74 miliony chytrých zařízení zapojených do sítě internetu věcí a s globální platformou, která podporuje širokou škálu důležitých komerčních aplikací, patří Vodafonu v oblasti IoT prvenství. Technologie IoT Vodafone se integruje například do vozů značek Audi, BMW, Daimler Benz, Škoda Auto, Ford, General Motors, Jaguar Land Rover, Porsche, SEAT, VW a motocyklů Yamaha. IoT síť a služby společnosti Vodafone podporují chytré elektroměry firem Centrica, EDF a nPower a globální konektivitu spotřebitelské elektroniky podporují například Amazon Kindle a zařízení značek Bosch, Panasonic, Philips Lighting a TomTom.

O Vodafone Czech Republic

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu s principy udržitelného podnikání se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 195 milionů korun. Za 12 let od svého založení se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Více informaci na www.vodafone.cz

Reklamy