Oslavování historické značky…90 let Motoroly

Praha, 25. září 2018 – V tento den v roce 1928 v Chicagu dva bratři Paul a Joseph Galvinovi vytvořili zakladatelskou firmu Motoroly, Galvin Manufacturing Corporation, s jediným produktem a pěti zaměstnanci. Dnes, kdy oslavujeme #90yearsmotorola, není pochyb o tom, že Motorola změnila technologický průmysl.

motorola-history-image3.png

První produkt byl navržen v roce 1928 s cílem řešit problémy s výdrží baterie, což je výzva, která existuje i dnes, ale nadále se při ní zdokonalujeme prostřednictvím inovací a technologické evoluce. Eliminátor baterií od společnosti Galvin Manufacturing používal rádia na baterie, které fungovaly na elektrickou energii a byly určeny pro domácnost, zatímco náš nejnovější produkt, 5G moto modTM, řeší dnešní potřebu nabíjet energii co nejrychleji. Vždy věrni naší DNA, nikdy jsme nepřestali naslouchat a snažit se přinášet to, na čem nejvíce záleží našim zákazníkům.

Vyprodukování prvního přenosného obousměrného radia FM na světě v roce 1943, které umožnilo komunikaci při prvním přistání na měsíci, zahájení ikonického RAZR V3, jenž změnil design mobilních telefonů a stal se prvním zařízením sloužící jako módní doplněk. Nebo moto modTM technologie, která umožňuje telefonu se okamžitě změnit na reproduktor, tiskárnu fotek, gamepad nebo 360° kameru. Motorola byla vždy zaměřena na své zákazníky. Produkty jsou vyvíjeny tak, aby zlepšovaly život lidem a my jako společnost chápeme, že lidé jsou vždy v samém srdci úspěchu. Máme tradici dlouholetého a oddaného vedení od zakladatele firmy Galvin Manufacturing Paula Galvina, který byl u kormidla společnosti 28 let, až do současného prezidenta společnosti Sergia Buniaka, jenž v roce 1996 začal pracovat v Motorole v oblasti marketingu a prodeje mobilních telefonů.

V průběhu let měla Motorola spoustu důvodů k oslavě a vytvořila několik nezapomenutelných okamžiků v historii. Po 90 letech, od automobilových telefonů až po smartphony, jsme zůstali věrní našemu cíli prolomit bariéry v inovaci a zpřístupnit nejlepší technologie všem uživatelům v co nejjednodušším formátu. Těšíme se na sdílení naší cesty úspěchů, milníků, zajímavých faktů a kvízů v příštích 90 dnech na Facebooku. Dnes vás žádáme, abyste s námi oslavili #90yearsmotorola, a zanecháváme vás se zprávou: to nejlepší teprve přijde.

O společnosti Motorola

Lenovo Group Holdings získal společnost Motorola Mobility LLC v roce 2015. Motorola Mobility je stoprocentní dceřinou společností Lenovo a je zodpovědná za návrhy a výrobu všech mobilních telefonů pod značkou Moto.  

O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD, je lídrem v poskytování inovativních spotřebitelských, komerčních a podnikových technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.