Panasonic je evropskou jedničkou na trhu s odolnými notebooky již po sedmnácté v řadě

Panasonic má 57% podíl výnosů z prodeje odolných notebooků a 56% podíl výnosů z prodeje odolných tabletů

Z nejnovějšího průzkumu trhu společnosti VDC Research vyplynulo, že společnost Panasonic si udržuje své vedení mezi výrobci odolných notebooků. Toto místo jí náleží již 17. rok v řadě. Její řada Panasonic TOUGHBOOK si udržela dominantní postavení na evropském trhu odolných notebooků, přičemž v roce 2017 činil podíl příjmů plynoucích z prodeje 57 %. Řada tabletů Panasonic Toughpad také vede evropský trh s odolnými tablety s podílem příjmů plynoucích z prodeje ve výši 56 %. Společnost nyní svou pozornost výrazně zaměřila na trh s odolnými přenosnými zařízeními a představila inovativní nové produkty vhodné pro rychle rostoucí sektory maloobchodu, výroby, přepravy a logistiky.

Náš úspěch na trhu odolné výpočetní techniky spočívá na základních hodnotách společnosti Panasonic a je oslavou jejího 100. výročí, které spadá právě na tento rok. Základem je naslouchání zákazníkům a inovování pomocí technologie tak, abychom lidem zjednodušili běžný život,“ uvedl Kevin Jones, generální ředitel Panasonic Mobile Solutions Business v Evropě. „Naše odvětví odolné výpočetní techniky je relativně mladé, je mu 20 let, ale po celou tuto dobu jsme neustále vylepšovali produktivitu mobilních pracovníků. Náš nejnovější notebook Panasonic Toughbook CF-33 představuje 7. generaci odolných notebooků a první maximálně odolný odpojitelný notebook s možností výměny baterie za provozu a flexibilním designem, který zjednoduší práci každému mobilnímu pracovníkovi.“

Důraz na odolná přenosná zařízení

Na své cestě do budoucnosti se společnost Panasonic nyní zaměřila na vývoj stejných odolných, ergonomických a flexibilních podnikových zařízení pro trh s přenosnými produkty. Více než třetina odolné řady je nyní zaměřena na sektor, který se věnuje přenosným zařízením. Nejnovějším produktem je odolné přenosné zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 určené mobilním pracovníkům, kteří vyžadují stylové všestranné zařízení a zároveň odvede skvělou práci. Odolné 5” zařízení se systémem Android je skutečnou pastvou pro oko a ideálním univerzálním řešením pro mobilní pracovníky na řadě pracovních pozic a v řadě oborů – v maloobchodě a pohostinství, ve výrobě, v přepravě a v logistice.

Díky hlasovým a datovým funkcím a integrovanému skeneru čárových kódů lze přenosné zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 využít v oblasti maloobchodu pro doplňování zásob, asistované prodeje nebo přijímání objednávek a markování zboží při čekání na pokladnu. Díky skenování čárových kódů z delší i kratší vzdálenosti je ideální pro správu inventáře, ať již skenujete z vysokozdvižných vozíků, dodáváte zboží nebo pracujete na výrobní lince. Zařízení vyhovuje i potřebám pracovníků v terénu při opravách a údržbě, při navigaci, důkazu o doručení, záznamu dokumentace a kontrole inventáře v reálném čase.

Specializovaný kanál a podpora řešení

Aby podpořila svůj razantnější vstup do sektoru přenosných zařízení, jmenovala letos společnost Panasonic specializovaného distributora pro Evropu ScanSource a nabrala pro svůj nový partnerský kanálu Edge 60 specializovaných prodejců odolných přenosných zařízení napříč hlavními evropskými trhy. Edge byl vybudován od základů a nabízí specializovanou podporu prodejcům a nezávislým dodavatelům softwaru, kteří dodávají odolná přenosný řešení s plným rozsahem funkcí na specializované trhy.

„Trh s odolnými přenosnými zařízeními meziročně v maloobchodě, výrobě, přepravě a logistice roste zhruba o 4 %. Panasonic se tak zaměřuje na sektor, který je momentálně na trhu s odolnou výpočetní technikou na vzestupu,“ uvedl David Krebs z VDC Research. „Trh s odolnými přenosnými zařízeními prošel v posledních několika letech výraznou konsolidací konkurence a poskytovatelům řešení se nabízelo méně možností podpory a koncovým uživatelům méně přijatelných možností. Panasonic díky své dlouhé historii vedoucího postavení v kategoriích odolných tabletů a notebooků představoval na trhu odolných přenosných zařízení vítaný přírůstek. Možnosti koncových uživatelů i poskytovatelů řešení se tak dále rozšiřují.“

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků a 56 % v prodeji odolných podnikových tabletů (VDC Research, březen 2018).
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global