Lundegaard: průkopníci webové integrace v ČR slaví 20 let na trhu

Společnost Lundegaard a.s. nedávno oslavila 20 let úspěšného působení na trhu. Od svého založení v roce 1998 pomáhá provázet firmy digitálními změnami. Navrhuje a dodává tuzemským i mezinárodním klientům komplexní řešení, která prostřednictvím internetových a mobilních technologií rozšiřují a zefektivňují firmám podnikání.

Tržby v roce 2017 dosáhly 100 mil. Kč a za 20 let existence využilo služeb Lundegaardu téměř 300 klientů z různých odvětví – od financí, přes dopravu, telekomunikace, až po farmaceutiku. Řady klientů tvoří společnosti jako Česká spořitelna, Cetelem (nyní Hello bank!), Moneta Money Bank, T-Mobile, O2, BNP Paribas Cardif, ALD Automotive, Raiffeisenbank, Asseco, 2N, Linde Gas nebo 3M.

„Klíčem našeho dlouhodobého úspěchu v silně konkurenčním prostředí je upřímnost vůči klientům a to, že neděláme kompromisy v kvalitě našich dodávek. Nabízíme jim dílčí i komplexní služby, spolupracujeme jako hlavní dodavatel i subdodavatel, využíváme nejmodernější digitální technologie, investujeme do vzdělání našich zaměstnanců a nikdy neslibujeme vzdušné zámky. Vždy víme, co nabízíme, a to dodáme v rámci stanoveného termínu a rozpočtu,“ popisuje obchodní filozofii jeden ze dvou majitelů společnosti a člen představenstva Petr Bartoň.

Lundegaard ve svých pobočkách v Praze, Brně, Hradci Králové, slovenských Košicích a německém Norimberku zaměstnává odborníky, díky kterým může klientům nabídnout kompletní portfolio služeb návrhu, tvorby a správy digitálních řešení.

„Základem naší činnosti jsou lidé se specifickou odborností a zároveň širokým rozhledem – mluvíme
o tzv. „T-shaped“ lidech. Umí dokonale určitou technologii a zároveň mají přesah do dalších disciplín nebo zájmových oblastí. A také díky tomu se dokáží na projekty dívat s odstupem a očima koncového zákazníka,“ objasňuje Ondřej Fatka, další z majitelů společnosti a předseda představenstva.

Lundegaard se vedle služeb na klíč pro klienty aktivně podílel na formování trhu dodavatelů internetových řešení. Společnost v roce 2002 iniciovala založení oborové asociace internetových agentur Asociace.BIZ. V roce 2016 otevřela brněnské vývojové centrum Java Portal & Integration Development Center (JPIDC). Lundegaard disponuje týmem expertů, kteří mají v regionu CEE jednu z největších zkušeností s implementacemi portálové platformy Liferay. Zároveň neustále inovuje – publikuje v režimu open-source projekt React-union (psaní front-endu nezávisle na portálové technologii), vyvíjí komplexní platformu pro online sjednávání finančních produktů pod hlavičkou KLUSTR Platform. V Brně se plně věnuje rozvoji kompetence zpracování velkého množství dat v reálném čase – v rámci projektu Stream Data Platform.

Výsledkem všech těchto aktivit je za 20 let existence celá řada oborových i klientských uznání, včetně nedávného ocenění „Nejinovativnější projekt“ na akci Dodavatel roku pořádané společností Raiffeisenbank.

„Situace na trhu IT se mění ze dne na den. Více než 20 let jsme dokázali na všechno rychle reagovat a v řadě případů jsme nesli prapor pokroku a inspirovali svými aktivitami zbytek trhu. Budeme v tom pokračovat, což znamená, že nás interně, s ohledem na plánovaný růst, ale i ve vztahu ke klientům, čeká celá řada změn a výzev. Těšíme se na ně, stejně jako na dalších 20 úspěšných let na trhu,“ predikuje budoucnost Lundegaard spoluzakladatel Ondřej Fatka.

O firmě Lundegaard:

Již od roku 1998 pomáháme klienty provázet digitálními změnami. Jsme webový integrátor, navrhujeme, vyvíjíme a spravujeme komplexní řešení, která prostřednictvím internetových a mobilních technologií zefektivňují fungování firem a zjednodušují lidem život.

Reklamy