Vypravte se s Craigem od potoka za novým dobrodružstvím na Cartoon Network

Praha, 15. října 2018 – Vydejte se do světa plného dobrodružství a zábavy prostřednictvím nového seriálu Craig od potoka z dílny Cartoon Network. Seriál bude možné sledovat v českém znění od 15. října. Navíc do konce října je možné sledovat Cartoon Network zadarmo.

Hlavním hrdinou tohoto třicetidílného seriálu je chlapec Craig a jeho dva nejlepší kamarádi Kelsey a JP, kteří se společně každé odpoledne po škole vydávají na průzkumné výpravy do okolí potoka. Díky jejich představivosti se příměstský lesík mění v divokou džungli plnou tajuplných obyvatel, zákoutí a skrýší a Craig a jeho přátelé se na svých toulkách musí vypořádat s kdejakou nástrahou.

Tvůrci seriálu jsou Matt Burnett a Ben Levin, oba nominovaní na cenu Emmy. Před vytvořením Craiga od Potoka získali Burnett a Levin tři nominace na cenu Emmy za animovaný seriál Steven Universe. Dvojice se poznala v New Yorku, spolupracují spolu více než 10 let. Před angažmá v Cartoon Network Studios, měli nezávislé animační studio For Tax Reasons a vytvořili kultovní online sérii Ronin Dojo Community College DX. Také se podíleli na tvorbě Bounty Hunters pro CMT a pomohli rozvinout LEGO Mixels pro Cartoon Network.

Charaktery hlavních postav:

Craig je „mozkem“ skupiny, protože to bývá právě nejčastěji on, kdo vymýšlí nová dobrodružství. Poradí si s jakýmkoliv problémem a je manuálně zručný. Craigova stále se rozšiřující mapa okolí potoka pomáhá divákům se správně zorientovat v celém seriálu. Má malou sestru Jessicu, která se chová na svůj věk trochu moc dospěle, a staršího bratra Bernarda.

JP je srdcem party. Možná se bude někomu na první pohled zdát trochu přihlouplý, ale v dalších dílech vás přesvědčí, že je velmi hodný a je s ním sranda. Jeho upřímnost a pohodářská povaha z něj dělají milého a spolehlivého parťáka.

Kelsey je taková malá bojovnice, což na první pohled prozradí její oblečení a meč, který nosí s sebou. Stále si vytváří nějaké příběhy, kde figuruje jako statečná hrdinka vyrovnávající se s dramatickými nástrahami. Je jedináček vychovávaný ovdovělým otcem. Kelsey stále doprovází její andulka Mortimer.

XXX

O Cartoon Network

Cartoon Network, spadající pod společnost Turner, se zaměřuje prostřednictvím svých zábavných
a dobrodružných seriálů především na chlapce, ale zároveň oslovuje i dívky. Program a jednotlivé seriály prezentují témata zábavy a humoru, přátelství, představivosti či akce a dobrodružství. Cartoon Network cílí na hochy a dívky ve věku 6 až 12 let, u nichž se snaží podpořit jejich vlastní osobnost prostřednictvím bohatého zábavního a globálně úspěšného televizního obsahu. Programová skladba zahrnuje oblíbené komediální animované seriály jako Gumballův úžasný svět, Čas na dobrodružství, Normálka, Clarence, Steven Universe
a Uncle Grandpa či akčně dobrodružné seriály jako Raketové holky, Ben 10 a Teen Titans Go!

Cartoon Network nabízí, od svého uvedení coby celoevropského televizního kanálu v roce 1993, lokalizovaný obsah napříč Evropou, Blízkým východem a Afrikou, kde je dostupný v 19 jazycích a ve více než 142 milionech domácností v 70 zemích. Cartoon Network příznivcům přináší obsah také prostřednictvím cenami ověnčené internetové stránky přístupné i z mobilních zařízení, řady her, videí, licencovaných hraček a dalšího zboží. Cartoon Network je značkou vlastněnou společností Turner, spadající pod WarnerMedia.

Více informací: www.cartoonnetwork.cz nebo https://www.facebook.com/CartoonNetworkCesko/.