IBM otevře cloud, umělou inteligenci a bezpečnost

IBM představuje tři nové produkty ve své nabídce: otevřenou cloudovou službu, otevřenou AI platformu a otevřenou bezpečností platformu

Komplexita dneška vyžaduje otevřený přístup. Společnosti potřebují umět využít vše z technologií, které chtějí použít k vyřešení konkrétního problému, a dnes společnost IBM oznamuje tři nové otevřené služby v oblastech cloudu, umělé inteligence a bezpečnosti.

“IBM bylo vždy lídrem v otevřenosti – od raných dnů Linuxu a Javy k dnešním Kubernetes a Hyperledgeru pro Blockchain. Současná komplexní prostředí vyžadují ještě vice otevřenosti a interoperability. Společnost IBM věří, že proprietární řešení neprospívají našim klientům. Benefitují z nich pouze výrobci. Otevřená řešení jsou to, co podniky potřebují. A to je strategie společnosti IBM. Myslíme si, že trh nás uznává a odměňuje za kritickou úlohu, kterou hrajeme při podpoře otevřených a bezpečných systémů, které vytvářejí důvěru.”

Dnes oznámené tři nové produkty z naší nabídky jsou:

IBM Multicloud Manager – nová otevřená technologie usnadňující správu, přesun a integraci aplikací z různých cloudových infrastruktur. Multicloud Manager od IBM poskytuje operační konzoli pro společnosti, které stále více integrují veřejné a privátní cloudové služby s existujícími lokálními podnikovými systémy.

Nová zpráva IBM Institutu pro obchodní hodnoty uvádí, že zatímco 85 % společností operují v prostředí s více cloudovými systémy, pouze 38 % má postupy a nástroje pro provoz v takovém multi-cloudovém prostředí. Multi-cloud Manager se svým otevřeným standardem k přístupu ke správě aplikací napříč více cloudy pomůže společnostem překonat tuto výzvu. Řešení je optimalizováno na cloud IBM, ale rozšiřuje schopnost společností spravovat a integrovat cloudy různých dodavatelů, jako jsou Amazon, Red Hat a Microsoft.

Nový Multicloud Manager od IBM běží na platformě IBM Cloud Private založené na technologii nasazování kontejnerů Kubernetes – open-source přístupu k „zabalování“ aplikací do kontejneru, čímž je správa napříč různými cloudovými prostředími jednodušší a levnější – od lokálních systémů po veřejné cloudy. Minulý týden IBM oznámilo, že stovky světových organizací se obrátilo na IBM a jeho Cloud Private, aby jim pomohlo transformovat jejich organizace.

IBM AI OpenScale – nová technologická platforma řešící klíčové výzvy související s přijetím umělé inteligence (AI), jako jsou obavy z toho, na základě čeho se AI aplikace rozhodují, celosvětového nedostatku znalostí v oblasti AI a komplexity práce s nesourodými AI nástroji od více dodavatelů.

Nová technologická platforma IBM je první svého druhu. Umožní společnostem provozovat AI transparentně, bez ohledu na to, kde byly jejich AI aplikace vybudovány nebo v jakém prostředí v současnosti běží. AI OpenScale dokáže rozpoznat a napravit odchylky v celém spektru AI aplikací, a to za jejich běhu.

Jako součást AI OpenScale bude také IBM debutovat s NeuNetS, významným vědeckým průlomem, v němž AI buduje AI, což umožní vytvářet složité, hluboké neuronové sítě od nuly. To pomůže řešit nedostatky AI dovedností a urychlit rozvoj AI.

IBM Security Connect – otevřená platforma založená na cloudu umožňující integraci bezpečnostních dat a sdílení napříč klienty, výrobci, partnery a mezi dosud navzájem nepropojenými nástroji a prostředími. Služba IBM Security Connect umožní uživatelům aplikovat strojové učení a AI, včetně nástroje Watson for Cyber Security, pro analýzu, která jim pomůže identifikovat hrozby nebo rizika a zlepší výkonnost a účinnost detekce a reakce na hrozby. Uživatelé mohou navrhnout a nasadit nová end-to-end řešení zabezpečení pro řešení bezpečnostních záležitostí, jako jsou postupy Operačního střediska bezpečnosti nebo Digital Trust.

Označeno tagem