Vzdělávací projekt QHERO společnosti Porsche Česká republika se rozšiřuje na čtrnáct odborných škol

Praha, 17. října 2018 – Projekt QHERO společnosti Porsche Česká republika na podporu vzdělávání v automobilových školách se po velmi úspěšné pilotní fázi rozšiřuje na 14 škol v celé České republice. Porsche Česká republika podporuje partnerské školy výukovými pomůckami a školením pedagogů. Pro studenty a pedagogy je navíc určen motivační program QHERO. Cílem projektu QHERO je zvýšit atraktivitu studia na automobilových školách a zároveň přispět k modernizaci škol i celého procesu výuky s orientací na budoucnost.

„Těší nás, že pilotní fáze našeho projektu QHERO na třech partnerských školách vzbudila v loňském školním roce mezi studenty i pedagogy velký zájem,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti Porsche Česká republika. „Na základě pozitivních ohlasů rozšiřujeme od nového školního roku projekt QHERO i do dalších míst České republiky, od Ostrova až po Ostravu. Naši specialisté již připravují důkladná technická školení pro dalších cca 200 pedagogů. Pro studenty jsme zajistili praxi v servisech našich obchodních partnerů. Do další fáze vstupuje také motivační program QHERO s atraktivními odměnami pro studenty s výbornými studijními výsledky.“

Projekt QHERO společnosti Porsche Česká republika vstoupil se školním rokem 2018/2019 do další fáze. Nyní je do projektu zapojeno již 14 středních škol, které jsou jednotlivými kraji určeny jako pilotní pro výuku automobilových oborů. Výuku budoucích odborníků podporuje také 34 autorizovaných servisů značek Volkswagen, Audi a SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, v nichž mohou studenti vykonávat odbornou praxi. Aktuálně probíhá odborné technické školení 120 pedagogů ve školicím středisku společnosti Porsche Česká republika v Kosmonosech se zaměřením na současné technologie v nejmodernějších automobilech. Další školení proběhnou v únoru na jednotlivých školách s předpokládanou účastí více než 200 pedagogů.

Nedílnou součástí unikátního vzdělávacího projektu je motivační program QHERO, do něhož se v pilotní fázi zaregistrovalo 530 studentů a 100 pedagogů. Díky originální mobilní aplikaci QHERO mohou studenti jednoduše a transparentně sbírat za své výkony ve škole a při praxi body, které pak mohou vyměnit za různé atraktivní odměny. Společnost Porsche Česká republika tak předala studentům na základě dosažených výsledků 450 atraktivních odměn z butiků značek Volkswagen, Audi a SEAT. V letošním školním roce se očekává minimálně 2500 registrovaných studentů a 350 pedagogů.

Pilotní fáze projektu QHERO probíhala od září 2017 do června 2018 ve spolupráci se třemi školami – SOU Nové Strašecí, SOU Beroun-Hlinky a ISŠA Brno a třemi prodejci značek Volkswagen, Audi a SEAT. Podzimního školení v Kosmonosech se zúčastnilo 75 pedagogů a na přelomu ledna a února absolvovalo 50 pedagogů další školení v Brně. Specialisté z oblasti After Sales společnosti Porsche Česká republika seznámili učitele s nejnovějšími trendy ve vývoji technologií a opravárenských procesů koncernu VOLKSWAGEN. Na odbornou praxi pod vedením vedoucích servisů ve společnostech AMOND Kladno, Autosalon Klokočka Praha a Porsche Inter Auto Brno docházelo 19 studentů. Importér a servisní partneři spolupracují v rámci projektu se školami i v dalších oblastech. Projekt QHERO je navíc zapojen do příprav celostátní soutěže Autoopravář junior.

Podpora učňovského školství v České republice patří mezi priority společnosti Porsche Česká republika, která se projektem QHERO snaží motivovat studenty k aktivnímu zájmu o obor a praxi, a zajistit tak získávání dobře kvalifikovaných mladých pracovníků pro servisní síť Volkswagen, Audi a SEAT. Vývoj inovací, techniky a technologií totiž probíhá v automobilovém průmyslu velkým tempem. Mezi nejvýznamnější současné trendy patří elektrická mobilita, digitalizace a autonomní řízení. Proto jsou stále větší požadavky kladeny i na pracovníky servisní sítě společnosti Porsche Česká republika, která zajišťuje údržbu a opravy technicky vyspělých automobilů značek Audi, SEAT, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy.

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je importér značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy pro Českou republiku a patří do společnosti Porsche Holding Salzburg, která má zastoupení v 22 zemích Evropy, jakož i v Chile, Kolumbii, Číně, Malajsii a Singapuru.

Sledujte nás:

Facebook: facebook.com/PorscheCZ/

Twitter: twitter.com/PORSCHE_CR

www.porsche.co.cz