DPD otevřelo moderní depo v Unhošti, obslouží až 7 000 zákazníků denně

Praha, 22. října – Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, otevřela v Unhošti nedaleko Prahy nové logistické centrum s kapacitou 15 000 zásilek. Jeho více než sto aut zvládne obsloužit celou Prahu 5, 6 a 7, Prahu – západ, Berounsko, Kladensko, Rakovnicko, Slaný a Velvary.

2018-02-01 17_37_15-Přepravní společnost - přeprava zboží a zásilek _ DPD CZ

Kurýři DPD sem museli dříve dojíždět z depa Velké Přílepy. “Nové depo v Unhošti nám umožní vyšší efektivitu. Dostupnost je lepší, dojezdové časy kratší a šetříme i životní prostředí díky nižším emisím,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

Právě ekologie je jednou z hlavních výsad nového logistického centra DPD. Osvětlení zajišťují LED žárovky, je dobře tepelně izolované a tam, kde je to možné, budova využívá dešťovou vodu. Navíc tento nový standard depa zahrnuje i maximální využití denního světla, které snižuje energetickou náročnost, a zároveň zlepšuje pracovní podmínky. Také jsou zde k dispozici dvě zásuvky s adekvátním příkonem pro rychlé nabití elektromobilů. DPD tak naplňuje svůj slib, že do roku 2020 bude produkovat minimálně o 8,4 % méně CO2 než v roce 2016.

Nové unhošťské depo má užitnou plochu 5 200 m2, pracuje v něm 55 zaměstnanců a rozváží odtud 110 aut.

O DPD

DPD CZ je součástí DPDgroup, druhé největší mezinárodní přepravní sítě v Evropě a třetí celosvětově. V České republice je společnost DPD přední poskytovatel přepravních služeb, který s 430 zaměstnanci a 840 kurýry doručí každoročně kolem 19,5 milionu zásilek. Díky inovativním technologiím, expertním znalostem a výborné péči o zákazníky poskytuje DPD nejlepší zkušenost s doručením všem svým zákazníkům. Inovativní službou Predict nastavuje společnost DPD nové standardy v doručování. Zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena s přesností na jednu hodinu. Zároveň si může doručení změnit tak, jak mu vyhovuje. Jako součást DPDgroup může DPD CZ využít více než 32 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručovat do 230 zemí po celém světě. DPDgroup, přepravní síť společnosti GeoPost, s pomocí více než 68 000 zaměstnanců doručuje denně až 4,8 miliony zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPD vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2017 vykázala tržby ve výši 24,1 miliard EUR.

více na: www.dpd.cz

Reklamy
Označeno tagem