Firma Mailkit expandovala do Indie

Společnost Mailkit, tvůrce a provozovatel stejnojmenného nástroje pro rozesílání a správu e-mailingových kampaní, otevřela v indické Kalkatě svou první zahraniční pobočku. Příchod Mailkitu do tohoto regionu byl motivován zejména snahou nalézt v Indii vývojáře, kteří by se mohli podílet na rozvoji tohoto e-mailingového nástroje.

2017-05-09 18_10_44-Aplikace pro e-mail a SMS marketing _ Mailkit

„Na českém ani slovenském trhu se nám dlouhodobě nedařilo najít dostatek šikovných IT vývojářů. Proto jsme se před několika lety je rozhodli hledat v Indii a nyní jsme zde zřídili vlastní pobočku. K vývojářům jsme se rozhodli najmout také obchodníky, protože si uvědomujeme, jaký potenciál má místní trh pro firmu pohybující se v oblasti e-mailového marketingu. V Indii působíme obchodně teprve krátce, ale obchodníci již díky naší silné značce dokázali získat několik klientů,” říká k expanzi Jakub Olexa, šéf Mailkit.

Mailkit v Indii vedle čtyř vývojářů zaměstnal také dva obchodníky, kteří budou vyhledávat a pečovat o nové zákazníky. V Indii byla kvůli zjednodušení podnikání na místním trhu založena samostatná firma.

O společnosti Mailkit s.r.o.

Společnost Mailkit byla založena v roce 2005 a stala se jednou z předních českých firem poskytujících řešení pro e-mailový marketing a marketingovou automatizaci. Cílem společnosti Mailkit je vytvářet taková řešení, která zajistí maximální možnou míru doručení zpráv a zároveň nabídne profesionální technické zázemí, pokročilé možnosti tvorby e-mailových zpráv a jejich automatizace, včetně i napojení na firemní informační systémy.

Mailkit zajišťuje e-mail marketingové služby například pro Škoda Auto, Notino.cz, A3 sport, mediální dům Mafra, společnosti Baťa a Pet Center a řadu marketingových agentur jako např. Etnetera Activate, LHMS či Copy General.

Mailkit je členem mnoha oborových organizací, které svou činností přispívají ke zvyšování úrovně e-mail marketingových služeb. Je aktivním členem organizace M3AAWG věnující se boji se všemi formami zneužívání internetu, dále aliancí odesílatelů CSA (Certified Senders Alliance) a Signal Spam i E-mail Experience Council, jež je oborovou odnoží největší marketingové asociace na světě DMA. Mailkit stál u zrodu iniciativy Dobryemail.cz, která se snaží šířit povědomí o pravidlech e-mailingu realizovaného správným způsobem.