Když umělá inteligence řídí chytrou domácnost

Praha, 12. listopadu 2018 – Umělá inteligence si nachází cestu do každodenního života. Mnoho lidí ji dokonce používá, aniž si to uvědomuje. Jen jeden ze tří uživatelů si myslí, že používá umělou inteligenci, i když produkty založené na umělé inteligenci využívá až 77 procent lidí.

V současnosti se jedná o jednu z nejslibnějších technologií: celosvětové tržby z trhu s umělou inteligencí se navýší více než 17krát a do roku 2025 dosáhnou 36,8 miliardy dolarů. Uplatňuje se zvláště v domácnostech, kde osvobozuje od rutinních činností a zlepšuje bezpečnost i komfort.

To je hlavní důvod proč společnost Netatmo už celé roky integruje algoritmy umělé inteligence do zařízení pro chytrou domácnost.

Zážitky a domácí pohodlí s umělou inteligencí

Umělá inteligence dělá z propojeného domova, domov chytrý.

„Počátky chytré domácnosti souvisí s propojením a ovládáním na dálku. Nyní se ale trh orientuje na plně autonomní produkty, které se díky zapojení umělé inteligence starají o pohodlí uživatelů samy o sobě,“ říká zakladatel a generální ředitel společnosti Netatmo Fred Potter.

Například inteligentní venkovní kamera společnosti Netatmo umí rozlišit mezi lidmi, automobily a zvířaty, zatímco vnitřní kamera dokáže rozpoznávat obličeje. Pokročilé algoritmy umělé inteligence v bezpečnostních kamerách Netatmo upozorňují na dění uvnitř domu i mimo něj. Lidé tak mohou opustit svůj domov s klidem a vědomím, že Netatmo jej ochrání před lidmi, kteří by chtěli vstoupit neoprávněně.

Netatmo také nabízí inteligentní řešení vytápění, které zohledňuje individuální preference členů domácnosti. Stačí si nastavit rozvrh vytápění a uživatelé nemusí nic zapínat a vypínat ručně. Chytré vytápění zohledňuje venkovní teplotu, izolaci domu i činnosti obyvatelů a spoří energii.

Chytrá zařízení s umělou inteligencí dovolují lepší komunikaci uživatelů se svým domovem. Například příkaz „odcházím“ vypne v celém domě světla, stáhne venkovní rolety a nastaví bezpečnostní kamery.

O společnosti Netatmo  

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost. Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.
Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.

Reklamy