Společnosti Panasonic a Videosys představily řešení pro 4K kamery

Společnost Panasonic spolu se svou partnerskou společností Videosys představila integrovanou  4K kameru s řídící jednotkou Videosys 4K Camera.

Nová kamera AK-UC4000 od společnosti Panasonic ve spojení s novým systémem řídící jednotky 4K kamery společnosti Videosys redukuje problémy, s nimiž se potýkají vysílací společnosti při nastavování živého vysílání a vysílání ve 4K UHD, což jim šetří náklady a čas.

U studiové kamery, která byla uvedena na trh v březnu 2018, došlo k aktualizaci firmwaru s vysokou rychlostí (2x 3x a 4x) a přibyla možnost výstupu 4K prostřednictvím výstupů 12G-SDI z hlavy kamery a řídící jednotky kamery. Pracuje současně v obou režimech HDR a SDR, přičemž snímač 4,4K a objektiv 2/3 typu B4 umožňují skutečné rozlišení 4K a snímky s vysokou citlivostí.

Kromě toho systém řídicí jednotky kamer Videosys kombinuje ovládání kamery, přijímač DTC Pro RXD a dekodér Aeon 4K s RF přes optické připojení v jediné jednotce. Použitím SMPTE kamerových kabelů lze také nasadit až dvě dvoukanálové optické jednotky, které nabízejí robustní výkon a jednoduchou instalaci.

Colin Tomlin, výkonný ředitel společnosti Videosys, říká: „Jsme hrdí na to, že jsme společně s firmou Panasonic představili na letošním IBC náš nejnovější systém 4K CCU. Kombinací našich oceňovaných kamerových a optických systémů s kamerami Panasonic jsme učinili další krok v integraci dálkově ovládaných kamerových systémů. „

Sivashankar Kuppusamy, marketingový manažer EMEA společnosti Panasonic, uvedl: „Společnost Panasonic se zavázala najít nejlepší integraci třetích stran do svých studiových systémů a dálkového ovládání, aby pomohla umožnit zákazníkům naplňovat jejich kreativní myšlenky, aniž by se zvýšily náklady a náročnost ovládání. Videosys pomáhá realizovat potenciál 4K, a my tak cítíme, že zákazníci oceňují výsledky naší společné spolupráce.“

Další informace o divizi Panasonic Broadcast & ProAV naleznete na: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků a odolných podnikových tabletů (VDC Research, březen 2018).
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy