Hyundai a Kia uzavřely strategické partnerství s firmou Vodafone

  • Smlouva poskytne evropským řidičům zcela propojené informační a zábavní systémy a systémy pro síťové propojení automobilu
  • Systémy pro síťové propojení vozidel Hyundai a Kia budou uvedeny na evropský trh v roce 2019

Hyundai Motor a Kia Motors uzavřely nové celoevropské strategické partnerství se společností Vodafone, které jim umožní poskytovat zákazníkům informační a zábavní funkce či rozmanité služby na základě komplexního síťového propojení automobilu.

Strategické partnerství zpřístupní oběma výrobcům automobilů technické know-how společnosti Vodafone. Na jeho základě budou nabízet evropským řidičům informační a zábavní služby se síťovým propojením. Hyundai a Kia budou při zavádění svých vlastních služeb v Evropě využívat internet věcí společnosti Vodafone. Zákazníkům tak nabídnou výhody nejmodernější telematické techniky.

Nový informační a zábavní systém bude zařazován do výbavy vybraných nových modelů Hyundai a Kia v Evropě od roku 2019.

Systém, spoléhající na integrovanou konektivitu, zajišťovanou společností Vodafone, usnadní majitelům vozidel cestování. Mezi připravované služby patří nejaktuálnější dopravní zpravodajství, služby pro parkování, lokalizaci a diagnostiku vozidla a hlasové ovládání. Systém spolupracuje s funkcemi Android Auto a Apple CarPlay pro dokonalé propojení s chytrým telefonem a bezpečné používání oblíbených aplikací uživatele.

Toto strategické partnerství nám umožní na základě komplexní evropské datové sítě nabídnout maximální konektivitu za volantem mnohem většímu počtu řidičů. Systém bude spuštěn v Evropě v příštím roce s uvedením budoucích modelů Hyundai a Kia. Zákazníci tak budou mít na dosah svých prstů nejpřesnější a nejrelevantnější informace,“ řekl Jungsik Suh, viceprezident divize ICT ve společnosti Hyundai Motor Group.

Stefano Gastaut, ředitel internetu věcí společnosti Vodafone, řekl: „Jsme hrdí, že můžeme pracovat se společnostmi Hyundai a Kia Motors na vylepšování zážitků z jízdy jejich zákazníků v Evropě. Vodafone má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním řešení síťově propojeného automobilu pro automobilový průmysl. Výrobcům automobilů tak pomáháme nepřetržitě inovovat technologie ve výbavě jejich vozů, a tím zvyšovat spokojenost zákazníků. Máme radost, že se Hyundai a Kia Motors staly našimi partnery na tomto rychle se rozvíjejícím trhu.

Reklamy