ThomasLloyd poprvé investoval v Indii, stává se největším akcionářem solární elektrárny SolarArise

Praha, 21. října 2018 – Investiční společnost ThomasLloyd, která na českém trhu vydala dvě emise dluhopisů, získala významný podíl ve společnosti SolarArise India Projects Pvt Ltd. sídlící v indickém Dillí („SolarArise“ nebo „společnost“). Jedná se o první investici ThomasLloyd do obnovitelných zdrojů energie v Indii. Její realizací se ThomasLloyd stane největším akcionářem SolarArise.

SolarArise v Indii v současné době vlastní a provozuje solární elektrárny s celkovým výkonem 130 MW. Prostřednictvím investic společnosti ThomasLloyd bude moci SolarArise rozšířit svou solární kapacitu o dalších zhruba 250 MW. Tyto projekty budou zahrnovat jak projekty realizované v rámci vládního a státního sektoru, tak vybrané projekty soukromého sektoru, které profitují z dlouhodobých smluv o nákupu elektřiny.

ThomasLloyd se připojí ke stávajícím zakládajícím akcionářům, mezi něž se řadí evropská iniciativa European Initiative on Clean, Renewable Energy, Energy Efficiency and Climate Change spolu s fondem Development SICAV SIF a globálním fondem Global Energy Efficiency and Renewable Energy Fund („GEEREF“), jehož poradcem je skupina Evropské investiční banky, jakož i fond Core Infrastructure India Fund (“CIIF”) spravovaný bankou Kotak Mahindra a zakládající tým manažerů.

Na investici se bude podílet společnost ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH a fondy ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV a ThomasLloyd SICAV – Sustainable Infrastructure Income Fund. Tato účast je ThomasLloyd plánuje nad rámec stávajícího portfolia vybudovat pro rychle rostoucí vnitřní trh Indie další kapacitu solárních elektráren připojených na síť, přesahující 1 GW.

„Toto partnerství je vyjádřením naší ambice využít obrovské příležitosti, kterou skýtá indický sektor obnovitelných zdrojů energie, a aktivně se podílet na výstavbě solárních elektráren na zelené louce v několika indických státech. Naše strategie se vždy zaměřovala a zaměřuje na vybudování portfolia sestávajícího z vysoce kvalitních středně velkých a na síť připojených zařízení s dlouhodobě diverzifikovanými smlouvami o nákupu elektřiny. Těšíme se na spolupráci s manažerským týmem a ostatními zúčastněnými stranami při dosahování tohoto cíle,“ uvedla Nandita Sahgal Tully, Managing Director Merchant Banking, za společnost ThomasLloyd.

„S ohledem na naši bilanci prokazatelných úspěchů v oblasti odpovědného investování v jihovýchodní Asii jsme přesvědčeni, že se jedná o významnou investici, jež udržitelným a ekologickým způsobem přispěje k pokrytí rostoucí energetické potřeby Indie. Podporujeme cíl, který v oblasti obnovitelných zdrojů energie stanovila v rámci své Národní solární mise indická vláda a podle kterého má instalovaná solární kapacita dosáhnout do roku 2022 výkonu 100 GW,” doplnil Michael Sieg, Chairman and Group CEO společnosti ThomasLloyd.

O společnosti SolarArise India Projects Private Limited

SolarArise je projektový developer specializující se na Indii, kde projektuje, vlastní a provozuje fotovoltaická zařízení připojená na distribuční síť. Společnost v roce 2014 založili za podpory fondů GEEREF a CIIF James Abraham, Anil Nayar a Tanya Singhal. Tito tři zakladatelé dříve – tj. před založením SolarArise – společně pracovali u SunBorne Energy. Všichni disponují rozsáhlými zkušenostmi v oblasti výzkumu a vývoje technologií, poradenství pro politickou sféru, realizace, regulatorních záležitostí, financování a provozu solárních zařízení.

Zakladatelé společnosti Tanya Singhal, Anil Nayar a James Abraham jsou zkušení profesionálové, kteří na indickém solárním trhu odvádějí od roku 2009 významnou průkopnickou práci. Podíleli se na utváření indické solární politiky, podporovali zavádění technických inovací do tohoto sektoru a byli průkopníky výstavby a financování velkokapacitních solárních elektráren. Stávající portfolio je odrazem jejich odborné kompetence v oblasti technologií, výstavby a financování. James a Tanya dříve pracovali pro Boston Consulting Group, v níž byl James senior partnerem a zakládajícím členem BCG India. Anil dříve působil jako senior partner společnosti KPMG v Kanadě a v Indii.

Zakladatel a jednatel Anil Nayar za management společnosti SolarArise prohlásil: „Jsme nadšeni, že budeme spolupracovat s ThomasLloyd Group. Její filozofie kvality a vytváření dlouhodobých hodnot koresponduje s naším zaměřením na technologii, provoz a financování elektráren po celou dobu jejich životnosti. Těšíme se, že budeme na základě dlouhodobého partnerství společně budovat portfolio, prostřednictvím kterého podpoříme cíl Indie usilující o čistou energetickou budoucnost.“

O společnosti ThomasLloyd Group

Společnost ThomasLloyd je globálně působící investiční a poradenská společnost, která se specializuje výhradně na sektor infrastruktury v Asii. Společnost má své sídlo v Londýně a v Curychu a působí na dalších 14 místech v 9 zemích v Severní Americe, v Evropě a Asii. Její služby zahrnují navyšování kapitálu (Capital Raising), fúze a akvizice (M&A) a korporátní finance (Corporate Finance) pro soukromé společnosti i společnosti kotované na burze, financování a řízení projektů pro developery projektů, investiční poradenství a správu majetku a fondů pro privátní a institucionální investory. Společnost ThomasLloyd má více než 200 zaměstnanců a v současné době spravuje majetek v hodnotě více než 3,4 miliardy US dolarů. Další informace naleznete na internetových stránkách: www.thomas-lloyd.com.

O fondu Global Energy Efficiency and Renewable Energy Fund (GEEREF)

Globální fond pro energetickou účinnost a obnovitelnou energii – GEEREF – je fond fondů, jehož poradcem je Evropská investiční banka (EIB). GEEREF vznikl v roce 2006 na základě iniciativy Evropské komise a jeho založení bylo financováno prostředky Evropské unie, Německa a Norska. GEEREF investuje do soukromého kapitálu a private equity fondů s hlavním zaměřením na obnovitelné zdroje energie a projekty energetické účinnosti v rozvíjejících se zemích. Fond investoval do 12 fondů v Africe, Asii, Latinské Americe a v Karibské oblasti. SolarArise je jeho jedinou přímou investicí. O fondu Core Infrastructure India Fund Pte Ltd (CIIF) CIIF je infrastrukturní private equity fond spravovaný bankou Kotak Mahindra Bank. Byl založen v roce 2013 za účasti společností Japan Bank for International Cooperation, Sumitomo Mitsui Banking Corp. a Brookfield Asset Management. Fond investuje do silničních a energetických zařízení v Indii.

Reklamy