Panasonic uvádí nové řady lampových projektorů s prodlouženou životností lampy až 20 000 hodin

Společnost Panasonic Business uvedla na trh nové řady přenosných projektorů a projektorů s krátkou projekční vzdáleností. Obě řady se mohou pochlubit výdrží lampy až 20 000 hodin. Ideálně se hodí do škol a zasedacích místností.

Řada projektorů s krátkou projekční vzdáleností PT-TW371R obsahuje čtyři nové modely, z nichž je každý schopen vytvořit 80palcový obraz ze vzdálenosti pouhých 75 cm (PT-TX430/TX340) nebo 80 cm (PT-TW371R/TW370). Tato řada je dostupná ve WXGA a XGA rozlišení a disponuje svítivostí v rozsahu od 3 200 do 3 800 lumenů. Její krátká projekční vzdálenost redukuje možnost vrhat stíny a ideálně se tak hodí do menších zasedacích místností a školních učeben. Nejvyšší model PT-TW371R má navíc jako jediný

interaktivní model možnost ovládání perem a to včetně režimu „whiteboard“.

Společnost Panasonic současně představila novou řadu přenosných projektorů se šesti novými modely vybavenými 1,2x optickým zoomem v kompaktním a lehkém těle.

Řada PT-LB425 nabízí svítivost 3 100 až 4 100 lumenů a je dostupná ve WXGA a XGA rozlišení.  

Hlavní výhodou nově představených přenosných projektorů a projektorů s krátkou projekční vzdáleností je vylepšená životnost světelného zdroje, která nabízí až 20 000 hodin provozu jedné lampy. Tato zvýšená životnost je zárukou velmi nízkých celkových nákladů na provoz zařízení a lepší spolehlivosti. Životnost filtru byla prodloužena na 10 000 hodin. Údržba je tedy nutná jen jednou za pět až sedm let v závislosti na době používání. Obě řady jsou velmi tiché, produkují pouhých 30 dB a zaručují tak nerušený průběh schůzek, seminářů a přednášek.

Projektory zajišťují také vysoký kontrastní poměr 16 000:1 v kompaktním těle a funkci sledování za denního světla, která je zárukou optimálního jasu i ve výrazně osvětlených místnostech.

„I když jsme v našem oboru zaznamenali zřejmý posun směrem k laseru, „neviditelné“ lampové projektory mají stále své místo na trhu,“ uvedl Hartmut Kulessa, European Marketing Manager společnosti Panasonic. „Firmy i vzdělávací instituce ocení vysokou spolehlivost, která slibuje až 20 000 hodin životnosti lampy a vyšší jas těchto projektorů. Je to jako získat spolehlivost laserového projektoru za cenu, která odpovídá lampě.“

Obě řady jsou vhodné pro horizontální i vertikální projekci a disponují funkcí korekce lichoběžníkového zkreslení a možností projekce na zakřivené plochy. Uživatel má k dispozici maximální flexibilitu a může tak projektory přizpůsobit různým prostředím.

Díky funkcím prohlížeče z paměti USB, funkci USB Display a variabilním vstupům (HDMI, Computer In x2, Monitor Out x2) poskytují obě řady také vysokou úroveň konektivity. Pro zaměstnance a studenty je tak snazší používat vlastní zařízení a sdílet informace.

Další informace o společnosti Panasonic Visual System Solutions naleznete na webu: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků a 56 % v prodeji odolných podnikových tabletů (VDC Research, březen 2018).
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy