Umělá inteligence LG ThinQ a procesor Alpha 9 Gen 2 přinášejí do televizorů LG úplně nový uživatelský prožitek

Nejnovější televizory od LG nabízejí optimalizovaný obraz a zvuk a ostrý 8K obraz díky technologii deep learning

Praha, 4. ledna 2019– Společnost LG Electronics posouvá domácí zábavu na novou úroveň díky představení nejnovějších top modelů televizorů s umělou inteligencí ThinQ na CES 2019. S inteligentním procesorem druhé generace α (Alpha) 9 Gen 2 a algoritmem systému deep learning nabízejí nové modely vyšší úroveň kvality obrazu a zvuku. Díky novému algoritmu nové televizory LG nabízejí vylepšený obraz a zvuk pomocí analýzy zdroje obsahu, a rozpoznávání okolních podmínek kolem televizoru pro optimalizaci obrazu.

Za použití otevřené chytré platformy nové televizory LG poskytují přístup k široké nabídce populárních zařízení pro umělou inteligenci napříč mnoha platformami včetně nově integrovaného systému Amazon Alexa, který rozšíří již podporovaný Google Assistant. Uživatele také potěší lehkost rozeznávání hlasu a intuitivní Domácí ovládací panel, který umožňuje ovládat širokou škálu zařízení chytré domácnosti přímo z televizoru.

Procesor α9 Gen 2 použitý v řadách OLED televizorů LG Z9, W9, E9 a C9 zvyšuje kvalitu obrazu a zvuku díky svému algoritmu deep learning (vyvinutému na základě rozsáhlé databáze více než miliónu vizuálních dat), který rozeznává kvalitu zdroje obsahu a určuje nejlepší metodu vylepšení pro optimální obrazový výstup. 8K OLED televizor LG s úhlopříčkou 88 palců se může chlubit vyššími schopnostmi zpracovávání, díky kterým nabízí nejrealističtější kvalitu 8K obrazu. Ten tak vypadá ostře, živě a neuvěřitelně detailně, včetně vylepšené redukce obrazového šumu.

Vedle detekce zdroje obsahu nový procesor také přizpůsobuje křivku mapování barevných tónů v souladu s okolními podmínkami, aby nabídl optimalizovaný jas obrazovky s využitím své schopnosti porozumět, jak lidské oko vnímá obraz v různém osvětlení. Procesor využívá senzor okolního světla k měření úrovně osvětlení a automaticky upravuje jas podle potřeby. Umělá inteligence α9 Gen 2 může dále vylepšovat HDR obsah tím, že přizpůsobuje jas tak, aby i nejtmavší scény ukázal s neuvěřitelným kontrastem, detailem a hloubkou barev, a to dokonce i v jasně osvětlených místnostech. A za použití poslední inovace zobrazování od Dolby, která inteligentně přizpůsobuje obsah Dolby Vision, televizory LG přinášejí neodolatelný HDR prožitek za měnícího se okolního osvětlení.

Kvalitu zvuku zvyšuje inteligentní algoritmus, který umí smíchat dvoukanálové audio a přinášet přesvědčivý obklopující zvuk virtual 5.1. Procesor α9 Gen 2 optimalizuje výstup podle typu obsahu, díky čemuž jsou hlasy čistší, a to například ve filmech, dramatech a zpravodajském vysílání. Uživatelé mohou upravit nastavení zvuku, aby vyhovovaly podmínkám v místnosti, nebo nechat svůj televizor LG inteligentně nastavit nejlepší úrovně podle jeho umístění. Navíc vlajkové lodě mezi televizory LG disponují Dolby Atmos, aby vytvářely neuvěřitelně realistický zvuk pro hlubší zážitek ze zábavy.

Letošní řada opět obsahuje zabudovaný Google Assistant, který byl poprvé dostupný v roce 2018 v televizorech s umělou inteligencí ThinQ a dodává zefektivněný prožitek, který uživatelům umožňuje řídit denní úkoly, hledat odpovědi a ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti. Uživatelé nebudou muset vzít do ruky telefon, aby si objednali pizzu, protože to mohou udělat v televizoru, aniž by přerušili sledovaný program na obrazovce.

V tomto roce LG rozšiřuje své partnerství v oblasti umělé inteligence. V letošních televizorech s umělou inteligencí ThinQ bude nově zahrnuta také služba Amazon Alexa, aby dala uživatelům, pokud jde o hlasové služby, větší flexibilitu. Stiskem tlačítka Amazon Prime Video na ovladači Magic Remote mohou uživatelé spravovat zařízení chytré domácnosti, pokládat otázky, mít přístup k desetitisícům dovedností a dokonce nastavit svou ideální Alexa Routine s buzením telefonem, dopravními informacemi a přepínáním oblíbených televizních kanálů, to vše svým hlasem. Letošní televizory LG s umělou inteligencí ThinQ nabízejí také vizuálně bohatý prožitek s Alexou při přehrávání hudby, kontrole počasí nebo přístupu k jedné z vizuálně vylepšených dovedností – jako například Food Network – k hledání skvělých receptů a nápadů na jídla. Stejně tak jednoduché je udržet organizaci rodiny, kontrolovat objednávky na Amazonu nebo se vydat na dlouhou cestu k protinožcům pouhým hlasovým požadavkem.

S novou dovedností rozeznávání konverzačního hlasu, je získání správných odpovědí jednodušší než kdy dříve. Pochopením kontextu televizory umožňují zadávání komplexnějších požadavků, což znamená, že uživatelé nemusejí zadávat řadu opakujících se hesel, aby získali požadované výsledky. Služba bude dostupná na televizorech LG s umělou inteligencí ThinQ ve více než 140 zemích.

Procesor α9 Gen 2 využívá také vlajková loď pro rok 2019, 8K LCD televizor (model SM99) s úhlopříčkou 75 palců. Prémiová řada LCD televizorů LG (série SM9X a SM8X) ponese nové jméno: NanoCell TV, které lépe zdůrazňuje vylepšení obrazu pomocí technologie NanoCell (NanoColor), věrnost barev ze širokého úhlu pohledu (NanoAccuracy) a ultra–úzkou tenkou fazetou s lesklým designem (NanoBezel). NanoCell televizory LG také nabízejí obraz a zvuk vylepšený umělou inteligencí, poháněnou algoritmem deep learning, stejně jako zefektivněný prožitek, který nabízí služba ThinQ.

Díky zahrnutí portů HDMI 2.1 ve všech letošních OLED televizorech a vybraných NanoCell televizorech s umělou inteligencí ThinQ bude podporována technologie high frame rate (HFR). Výsledkem je hladší a jasnější pohyb při 120 snímcích za sekundu pro lepší zobrazení obsahu s rychlou akcí, jako je sport nebo akční filmy. Podpora pro enhanced audio return channel (eARC) umožňuje nadšencům do domácích kin rozšířené používání konektivity HDMI a užívat si audioformáty nejvyšší dostupné kvality se skvělým detailem a hloubkou zvuku. Jako vynikající volba pro hráče jsou nové televizory kompatibilní s variable refresh rate (VRR), stejně jako s automatic low latency mode (ALLM), který pomáhá poskytovat čistý obraz bez trhání.

Návštěvníci CES 2019 jsou od 8. do 11. ledna zváni k návštěvě stánku č. 11100 v Las Vegas Convention Center pro bližší seznámení s letošními modely televizorů společnosti LG s umělou inteligencí ThinQ.

Tagged